Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:42
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubanianie pomagają!

Dużo się dzieje za sprawą ludzi, którzy masowo ruszyli z pomocą uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Wiele dzieje się na miejscu, wiele się dzieje również dzięki naszym zachodnim sąsiadom i Polakom tam mieszkającym. W sobotę wieczorem Paweł Moch, były mieszkaniec Lubania, przywiózł z kolegami do MOSiR parę ton kosmetyków, jedzenia, ubrań i zabawek.
Lubanianie pomagają!
Paweł Moch z przyjaciółmi
Autor: eLuban.pl
Oceń

Polacy zaczynają być postrzegani jako mocarstwo w niesieniu pomocy humanitarnej. Dzięki wielkiemu sercu i współczuciu piszemy nowy rozdział historii w relacjach polsko-ukraińskich. Pomoc Ukraińcom, którzy walczą również o naszą wolność prowadzona jest wielotorowo, na różnych płaszczyznach i w różnych miejscach. Wiele osób pomaga, nie oczekując nic w zamian i pozostając anonimowymi. To się wydarza teraz, w każdej chwili!

Tylko w sobotę do magazynu na terenie MOSiR przyjechało kilka aut osobowych i cztery wypełnione po sufit busy z pomocą humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Magazyn przyjmuje dary zbierane na terenie miasta, powiatu, ale również te przywożone z Niemiec.

Transport z pomocą zorganizowany przez Pawła Mocha

Anioły są wśród nas. Jednym z nich jest Paweł Moch, który z grupą przyjaciół zorganizował transport pomocy humanitarnej z Niemiec dla mieszkańców Ukrainy. - napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

Po rozładowaniu busów udało się nam porozmawiać z Pawłem.

Zorganizowałem zbiórkę w trzech miejscach w Hesji. To była szybka akcja, zaangażowało się w to około 500 osób i transport do Lubania, bo stąd pochodzę. Miejsce było najlepsze bo najbliżej, poza tym mam stały kontakt z burmistrzem. - usłyszeliśmy od Pawła Mocha.

W niedzielę przy segregowaniu darów, które zostały zgromadzone w lubańskiej centrali pracują wolontariusze. Każde z pudeł jest otwierane, a zawartość segregowana i opisywana, później część zostanie przewieziona do magazynu w Bolesławcu, a część pojedzie bezpośrednio do Ukrainy.

Dotychczas z magazynu wyjechało 6 busów, cztery pojechały do Bolesławca, to był pierwszy transport. Teraz dwa busy zawiózł Wojtek Sochacki bezpośrednio na granicę ukraińską. - usłyszeliśmy od Arkadiusza Słowińskiego.

Pół TIR-a zebranych darów wysłał do Wrocławia pochodzący z Lubania Wasilij Samerek, który zorganizował zbiórkę w siedmiotysięcznym Grossroehrsdorf pod Dreznem. Tam również skala pomocy przerosła najśmielsze oczekiwania.

Razem możemy więcej! Ktoś kiedyś stwierdził, że osobno jesteśmy tylko nic nieznaczącymi kroplami wody, ale razem możemy mieć siłę oceanu! Tak jest w istocie. Zjednoczeni w działaniu mamy ogromną moc! - trafnie podsumował to w mediach społecznościowych Wojtek Sochacki.

Zbiórka w Grossroehrsdorf pod Dreznem.Napisz komentarz
Komentarze
CC 07.03.2022 23:10
Miasto działa . Wójt G L robi zdjęcia na FB z imprez żenada , dobrze że mieszkańcy działają.

Mieszkaniec 07.03.2022 12:06
❤️❤️❤️???

Ola 07.03.2022 08:27
???? Brawo!!!

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama