Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 03:21
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Do Lubania przyjeżdżają dzieci z Ukrainy. Potrzebna pomoc!

W poniedziałek do Lubania przyjedzie 13 dzieci i i dwie pełnoletnie dziewczyny z Ukrainy. Rodzice całej 15 walczą w tej chwili o wolność Ukrainy.
Do Lubania przyjeżdżają dzieci z Ukrainy. Potrzebna pomoc!
Autor: pixabay
Oceń

Dzieciaki przyjeżdżają bez opiekunów prawnych i całodobowa opieka spoczywać będzie na lubańskim samorządzie, który organizuje ich przyjazd. Niemal wszystko zostało dopięte oprócz dwóch spraw i tu przydałaby się pomoc mieszkańców. Dzieci nie mają zapewnionego drugiego śniadania i możliwości codziennego prania.

13 dzieci już we wtorek rozpocznie naukę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg św. Jakuba. Izabela Rożko, dyrektor placówki w tej chwili szuka osób, które są w stanie przekazać pralko-suszarkę, dzięki której uruchomiona zostanie szkolna pralnia. Równie dobrze mogą to być dwa oddzielne urządzenia.

Sprawa drugich śniadań. Dzieci zapewnione mają wyżywienie jednak, by dopiąć to na ostatni guzik należałoby zapewnić im jeszcze drugie śniadanie. Szkoła posiada stołówkę i zaplecze kuchenne, gdzie można je przygotować bądź wydać. Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc, czy to finansowo czy też dostarczając śniadania proszony jest o kontakt z dyrektor Izabelą Rożko.


Napisz komentarz
Komentarze
Z dala od kościoła bliżej do Boga 09.03.2022 18:45
Ja pomogłam. Może czas na parafie św Jadwigi

Margo 09.03.2022 06:32
Żenada! Szkoda mi tych dzieci bo nawet nie wiedzą w jakie bagno wpadli. Pani Wójt niech się wykaże inicjatywą a nie chowa głowe w piasek. Jak najbardziej powinniśmy pomagać bo to niczemu winne dzieci ale mnie do własnego domu nie stać na pralko-suszarke a co dopiero komuś. A co do jedzenia to obowiązkiem również burmistrza jest zapewnić dzieciom drugie śniadanie i słodycze bo im też należy się coś od życia. Ruszcie d... urzędnicy bo wstyd robicie.

Mahmud 08.03.2022 21:32
Własnych nie widzicie cudze chwalicie

Mieszkaniec Lubania 08.03.2022 18:26
Niech CZARNA MAFIA ruszy ***, i pomoże bliźniemu w potrzebie, nie modlitwą tylko czynem i kasą, chyba nie narzekają na jej brak skoro jeżdżą takimi furami.

Jan 07.03.2022 09:53
Jak zawsze pomoc spoczywa na biednych ,uczciwych ludziach. Teraz dobitnie widzimy kogo wybraliście - dorobkiewiczów i sknerów. Władza przyjazna ludziom, - ŚMIECH I HAŃBA.

Ina 06.03.2022 20:57
BURMISTRZ SCHOWAŁ SIĘ JAK JAREK I ZERO POMOCY. ZERO NICLEGIW W MIEŚCIE. NIC.

Rodzic 06.03.2022 20:04
Moje dziecko jest uczniem SP2 i na informację o tym, że trzeba zapewnic drugie śniadanie stwierdziło, że to przecież żaden problem. Wystarczy, że każdy uczeń weźmie dodatkową kanapkę i wodę do szkoły i podzieli się tym z koleżanką, kolegą z Ukrainy. 13 uczniów z Ukrainy i ponad 300 uczniów z Polski oraz 60 nauczycieli. Jaki problem z drugim śniadaniem?

Xyz 07.03.2022 08:50
Dziecko mądrzejsze od dyrektorki... Brawo dziecko ??

Yuliia Ashymli 06.03.2022 19:41
Mogę brać udział,pralka są

mr grumbler 06.03.2022 19:23
To jest po prostu apel hańby miejscowego samorządu i władz tego zapyziałego miasta, o sukienkowych co miłosierdzie maja na sztandarach nawet nie wspominam. Poważnie nie macie na kilkanaście kanapek?

Ktoś 06.03.2022 17:53
Niech tym dzieciom dadzą sie najeść i wyspać spokojnie, poznać otoczenie i dać poczuć, że są bezpieczne. Dopiero potem powoli integrować z rówieśnikami, a na końcu uczyć. Zastanawiam się tylko kto je będzie uczyć i jak. Z tego co wiem, w Lubaniu język ukraiński nie jest językiem dominującym. Może ktoś zna pojedyncze słowa, może ktoś zna język rosyjski z dawnych czasów ze szkoły. Przez weekend nauczyciele nie dadzą rady nauczyć się tego języka. Trochę rozsądku.

... 06.03.2022 14:22
Nie rozumiem tego, ze sprowadza sie osoby, dla których nie ma się wszystkiego zapewnionego... A gdzie będą mieszkać?

Obywatel 06.03.2022 13:11
Ludzie pomagaja w Lubaniu woecej niz samorzady jakie kolwiek . Na KP gina pieniadze czemu policja nie zbiera jakich kolwiek darow nic nie slychac oni tylko za maseczki scigaja . Wstyd Lubań zeby takim dzieciom nie ogarnac sniadania to nie jest tak wiele. Mam nadzieje, ze nie znajdziecie sie w sytuacji kiedy wam lub waszym dzieciom bedzie ciezko WSTYD DOA WAS . A ZWYKLYM OBYWATELOM HWAŁA ZA WSZYSTKO

Luban 06.03.2022 13:03
A moze tak pani wojt, pan slowinski zlacza sile i dadza dzieciom to jedzenie to nie jest tak wiele.

Redemptor 06.03.2022 09:36
W Polsce jest 10 356 parafii i tyleż plebanii - blisko 30 000 przepojonych miłością i miłosierdziem (przynajmniej tak deklarują) szamanów. Zajmują pałace czy chociażby rezydencje, często takie jak nasz od św. Jadwigi czy na Osiedlu Piastów. Nie słyszałem aby któraś zadeklarowała przyjecie uchodźców z Ukrainy. A przecież - jak im ich "Przewodnik" nakazał: bezdomnych w potrzebie pod dach przyjąć! O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!

Ja nr1 13.03.2022 23:42
O przesiąknięty nienawiścią kłamco!

Orlenka 06.03.2022 09:22
NIE KUPUJCIE NA SHELLU! Shell tłumaczy się z zakupu dużej dostawy ropy naftowej z Rosji. O sprawie poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy. Teraz koncern wydał oświadczenie. „Wczoraj podjęliśmy trudną decyzję o zakupie rosyjskiej ropy naftowej. Nasze rafinerie produkują benzynę, olej napędowy, oraz inne produkty, których ludzie potrzebują każdego dnia. Trzeba wyjaśnić, że bez nieprzerwanych dostaw ropy do rafinerii, sektor energetyczny nie może zapewnić dostarczania niezbędnych produktów dla ludzi w całej Europie w najbliższych tygodniach” – czytamy w oficjalnym komunikacie koncernu. https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/shell-tłumaczy-się-z-zakupu-rosyjskiej-ropy-rozumiemy-silne-emocje/ar-AAUF134?ocid=msedgntp

maks 08.03.2022 21:12
Ile Was nienawiści w tych komentarzach chcesz to daj a nie oczerniasz jeden z drugim ludzi ktorzy rządzą cale szczescie ze mamy mądrych przywódców. Wszystkiego dobrego a dzieciaczki beda mialy co jeść bo znacznie wiecej jest Dobrych ludzi.