Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:19
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Do Sulikowa dotarła duża grupa uchodźców

W sobotę i niedzielę do Sulikowa przyjechała grupa 30 kobiet i dzieci. Na apel o pomoc w zabezpieczeniu najpotrzebniejszych rzeczy, który ogłosił w mediach społecznościowych Robert Starzyński, wójt gminy natychmiast odpowiedzieli mieszkańcy.
Do Sulikowa dotarła duża grupa uchodźców
Autor: pixabay
Oceń

Jeden z mieszkańców gminy zaoferował dla grupy zakwaterowanie, jednak brakowało pościeli i poduszek. Na apel wójta natychmiast odpowiedzieli mieszkańcy gminy.

Odzew na apel jest ogromny!!!

Na razie więcej nie potrzeba. Spanie jest zabezpieczone. Do tych, którzy podali swój adres na msg jutro podjadą strażacy z OSP, bo przyjedzie kolejna grupa. Deklaracje pomocy innych zachowam na później, bo pewnie się przydadzą. Będę informował o potrzebach w kolejnych postach jeśli chodzi o środki czystości i ciuchy. Dzieci są małe od 3 do 10 lat.

Jedzą już teraz wszyscy kolację.

Tak właśnie wyobrażałem sobie SOLIDARNOŚĆ – pisze wójt gminy Sulików.


Napisz komentarz
Komentarze
lubanianka 01.03.2022 15:31
Bardzo dobra inicjatywa. Super że są tacy ludzie jak wójt ale i dobrzy ludzie. Wyrazy szacunku dla wszystkich zaangażowanych

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama