Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 12:40
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy

Wojna to też pomoc poszkodowanym, w tej chwil strażacy na na Ukrainie prowadzą niezwykle trudne działania ratownicze w obliczu ataków na ich kraj. Do pomocy kolegom włączyli się strażacy i druhowie OSP terenu powiatu lubańskiego.
Zbiórka sprzętu dla strażaków z Ukrainy
Autor: KP PSP Lubań
Oceń

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej włączyła się w pomoc uchodźcom na terenie Polski organizując zaplecze logistyczne i przygotowując punkty recepcyjne. Zorganizowała też w całym kraju zbiórkę sprzętu strażackiego, który zostanie przekazany strażakom na Ukrainie. Na apel odpowiedzieli strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie OSP z terenu powiatu lubańskiego. Ilość zgromadzonego sprzętu zaskoczyła nawet Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Wielkie podziękowania dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Ze swojej strony przekazaliśmy sprzęt ponad normatywny, ale to co zrobiły jednostki OSP przerosło najśmielsze oczekiwania. Ilość przywiezionego sprzętu zaskoczyła nas wszystkich. - usłyszeliśmy od Bryg. Zbigniewa Szyszło, Komendanta Powiatowego PSP w Lubaniu.

W związku z ogłoszoną zbiórką do komendy w Lubaniu zjechał sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych. Wszystko zostało przekazane do Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu skąd pojedzie do Ukrainy dużym transportem.

Jednostki z terenu powiatu lubańskiego, które włączyły się do akcji:
KP PSP Luban
OSP Lesna
OSP Pisarzowice
OSP Olszyna
OSP Siekierczyn
OSP Pobiedna
OSP Swieradów-Zdrój
OSP Szyszkowa
OSP Złotniki
OSP Grabiszyce
OSP ŚwiecieNapisz komentarz
Komentarze
xxxx0 02.03.2022 17:50
Polscy strażacy muszą prosić o sprzęt youtubera bo nie mają, a tu jakieś zbiórki dla upadliny?? rzygać się chce. jak ruski wjedzie czołgami do polski to polactwu nikt ręki nie poda. Jedynie co zrobią to zamkną granice i będą strzelać, a w końcu ruscy wjadą do polski bo szczury z wiejskiej już trenowali ewakuację oni już są spakowani do wylotu.eska.pl/news/piekny-gest-friza-youtuber-pomogl-ochotniczej-strazy-pozarnej-aa-7nYu-DD2q-K5FR.html

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama