Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 05:41
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań zbiera dary dla Ukrainy

W najbliższych dniach w lubańskich placówkach oświatowych i miejskich jednostkach rozpocznie się zbiórka rzeczy dla ludności ukraińskiej.
Lubań zbiera dary dla Ukrainy
Autor: ŁCR
Oceń

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę nasi sąsiedzi znaleźli się w niezwykle trudnym położeniu. Rozwijająca się w błyskawicznym tempie napaść niesie za sobą coraz więcej zniszczeń, ofiar śmiertelnych, rannych i poszkodowanych. Obywatele Ukrainy potrzebują naszej pomocy.

Miasto Lubań włącza się w organizację pomocy dla Ukrainy. Rzeczy zebrane w naszym mieście zostaną przekazane do większej zbiórki prowadzonej przez samorząd Wrocławia „Dary dla Ukrainy”. Zbiórka wstępnie została zaplanowana na trzy tygodnie, a zgromadzone dary wspomogą mieszkańców Kijowa i Lwowa.
- W obliczu tak tragicznych wydarzeń szybka reakcja ze strony nas wszystkich jest niezbędna – podkreśla Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. – Zachęcam wszystkich mieszkańców oraz placówki oświatowe, instytucje i jednostki, działające na terenie miasta, do włączania się w akcję. Zebrane dary zostaną przewiezione do Wrocławia. Wspólnymi siłami możemy więcej  apeluje burmistrz.

O tym, gdzie i w jakich godzinach można przekazywać pomoc rzeczową, poinformujemy mieszkańców w kolejnych wiadomościach. Zbiórka rozpocznie się prawdopodobnie już w poniedziałek 28 lutego. Prosimy śledzić strony internetowe luban.pl, eluban.pl oraz profile na facebook-u, w tym Lubię Lubań. Jednak już dziś wiemy, co będzie potrzebne. Będą to: śpiwory, koce, odzież dla dzieci i dorosłych, płaszcze przeciwdeszczowe, środki higieny osobistej, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki.

Koordynatorem lubańskiej zbiórki jest Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu, do którego można kierować wszelkie zapytania na nr telefonu 75 722 25 41 (w godz. 7:30-15:30) lub mailowo na adres: [email protected]

 


Napisz komentarz
Komentarze
mysza 27.02.2022 18:29
zablokujcie komentarze

koniecc 27.02.2022 15:50
Jeszcze im mało? Już wystarczy, że zabrali Polakom z pensji żeby dać ukraincom, a który Polak dostał kiedyś coś od pracodawcy? biedronka im da po 1000 zł dodatku, a co Polak groszy? dlatego nie mam zamiaru kupować w tym anytpolskim sklepie.

Brrrr 25.02.2022 21:16
W tym momencie zaluje ze nie jestem ukraincem . Z chęcią zmienila bym lokum , by uwolnic sie od meza . Szkoda ze nikt nam nie sklada takiej propozycji .

Obywatel 25.02.2022 19:48
Nich rzad daje a nie Polacy biedni co musza za granica robic aby sie w Polsce utrzymac przez Polski ład na 500 plus maja to i dla nich maja

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama