Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:58
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Rosja zaatakowała Ukrainę!

W nocy Rosja zaatakowała Ukrainę. Eksplozje było słychać w wielu miastach Ukrainy. - Rosja przeprowadziła ataki artyleryjskie na infrastrukturę i straż graniczną - poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. I ogłosił stan wojenny w całym kraju.
Rosja zaatakowała Ukrainę!
Autor: Pixabay
Oceń

Władimir Putin ogłosił w nocy rozpoczęcie operacji wojskowej w Donbasie. – Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – powiedział.

Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło, że siły zbrojne tego kraju atakują infrastrukturę wojskową Ukrainy, jej obiekty lotnictwa, obrony przeciwlotniczej i lotniska wojskowe. Armia używa - według ministerstwa - broni o wysokiej precyzji.

Ministerstwo obrony zapewniło także, że "ludności cywilnej nic nie grozi”.

Tymczasem korespondenci donoszą o ostrzałach i wybuchach w wielu miastach Ukrainy: Kijowie, Charkowie, Odessie. Pojawiły się też informacje o strzałach w okolicach Boryspila pod Kijowem, gdzie znajduje się lotnisko.

Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller poinformował o wydaniu dyspozycji do naszego stałego przedstawiciela Polski przy NATO o złożenie wniosku o uruchomienie art. 4 Traktatu Waszyngtońskiego, a dotyczącego wspólnego spotkania i monitorowania sytuacji potencjalnego, ale rzeczywistego zagrożenia naruszenia granic NATO.

- Przed chwilą pan ambasador w Brukseli złożył taki wniosek do Sekretarza Generalnego NATO wspólnie z grupą sojuszników - dodał.

Przed godz. 6 z prezydentem Zełenskim rozmawiał prezydent Andrzej Duda. Na Twitterze napisał:

Doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej skala jest najprawdopodobniej szeroka. To bezprecedensowy akt gwałtu na normach prawa międzynarodowego. Rosja wykluczyła się z międzynarodowej wspólnoty.

Do tematu będziemy wracali.

 

 

 

 

 

 

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Zenek 24.02.2022 18:44
Putin pozwolił sobie na wojenkę, bo widzi, że pedalska UE na to pozwoli, a stary dziadek z Ameryki może mu tylko skoczyć.

Gienadij 24.02.2022 14:20
Nie ma tam u nich na tej Ukrainie jakiegoś księdza czy popa co by się nazywał Skorupko? Jeden taki na czele plutonu z krzyżem (może być ten prawieslawny) rozpędzi tę sowiecką hałastrę aż za Don. A jeszcze jak ta z niebiesiech zacznie nawalać granatami... To będą pędzić gdzie pieprz rośnie.

Dawid 24.02.2022 12:35
Putin sobaka i do tego kundel!

Polak 24.02.2022 12:00
Trzeba powiedzieć jasno! Te wszystkie wypowiedzi drwiące z rzeczywistych zagrożeń i aktualnej sytuacji Ukrainy, Polski, Europy i Świata, są całkowicie nie na miejscu i niemoralne! Jestem przekonany, że wypisują je ludzie, którzy nigdy w życiu nie byli w wojsku ani nie trzymali broni w rękach, a jedynie strzelali i byli na wojnie w grach komputerowych, gdzie życie odtwarza się wielokrotnie. Bardzo smutne, że tak naprawdę niewielu jest w stanie fizycznie obronić naszej ojczyzny, bo ostatnie pokolenie wyrosło tylko w czasach dobrobytu i umiłowania samych siebie, znają tylko wygodę i ciepłe pielesze. Oby ta wojna jak najszybciej się zakończyła bo !!!.... Wielu z nas zapomniało a wielu też o tym nie wie, że "Pokój nie jest nam dany a zadany..."

Leonidas 24.02.2022 11:00
Nasz prezydent osobiście w tym momencie powinien udać sie do Kijowa i wspierac Naród Ukraiński ....tak jak to robił pezez ostatnie tygodnie , swet focie itp...W tym momencie niech pokaże SOLIDARNOŚĆ i popatrzy sobie na wojenkę z bliska ,jak pachnie i wygląda. Bo bohatera i sojusznika to w mediach pieknie grał, zresztą jak całą prezydenture...przedłużenie ręki Kaczyńskiego ( długopis) w dodarku bardzo tani .Putin nawet nie patrzy i nie słucha co wyprawia Duda...pseudo spotkania z prezydentem Ukrainy i bezsensownezapewnienia ze strony Dudy , Putin ma swiadomośc że Andrzej to pionek. Tak wiec powiem wam że mamy bardzo złe czasy i jeszcze gorszego prezydenta , jezeli cos sie wydarzy i pan Putin zapuka do drzwi Polski swoimi iskanderami( zestaw rakiet dalekiego zasiegu) to Endriu( prezydento made in poland) pierwszy opuści Polske. Jedyne co nam pozostanie to samemu sie bronić, zrobić zapasy wody i zywnosci przygotować schrony i czekać kiedy wejdą ruskie i wtedy ich wyciąć w pień.

obserwator1 24.02.2022 12:14
Zobaczymy może jaki z Ciebie bohater! Chyba że będziesz razem z Tuskiem i Putinem będziesz przejmował władzę w Polsce bo to dla takich jak Ty jedyny sposób.Nie wiem w jakim jesteś wieku ale to nie gra komputerowa.Jak przyjdzie co do czego to razem z Twoimi tzw. ,,elitami,, będziesz pierwszy wiał na zachód .Niemcy na Was czekają Putin z nimi ręka w rękę!

artek 24.02.2022 12:20
jak 8 lat temu wszyscy jezdzili ich wspierac to Ukraina ogladala sie na Zachod i Niemcy a nam wprowadzili embargo na mieso . w 1920 Ukraina byla glupia w 1991 jak oddala arsenal atomowy za gwarancje zachodu i teraz dalej jest glupia. szkoda ludzi ale co to za kraj 60 mln ludzi a jest cinki jak rosol niedzielny. ot co zrobila globalizacja, polityka milosci i kompromisow

Bn 24.02.2022 10:30
Na wojnie nie ma wygranych, są tylko ofiary. Bardzo smutne

Artur 24.02.2022 10:10
obronią nas nasi chłopcy w rurkach którzy mdleją na widok broni. trzeba bylo nie likwidować ZSW. była by rezerwa

Klotylda 24.02.2022 10:05
Maryja ich obroni tak jak nas w 1920 roku - tylko niech się modlą, bo może nie wiedzieć że ich tow. Putin zaatakował.

Awe 24.02.2022 13:04
I mobilne ołtarze bo hełmy w wojsku dalej z lat 70tych

Pan Herakliusz 24.02.2022 09:55
No Wladimirze Wladimirowiczu P. - coście tym razem z lekka przesadzili. Tej wojny już nie wygracie... Za dużo macie towarzyszu wrogów.

Wojak 24.02.2022 12:05
Heralkiusz idz na spacer dotleń się, masz ty pojecie o potędze i doświadczeniu Rosji do tego mają glowice nuklearne żołnierzy weteranów i Chiny po swojej stronie a ty schorowany i polskie wojsko teoretycy w spodniach rurkach a w plecaku żel do włosów lusterko i coś do ładowania telefonu.

Xx 24.02.2022 12:15
Kto jest wrogiem, Niemcy lub Turcja ?

Logik 25.02.2022 09:44
Akurat w tej kwestii zgadzam się z Herakliuszem. Rosja ma przeciw sobie cały cywilizowany świat, ponadto Ukraińcy już poczuli swoją wolność i będzie silna partyzantka. Rosja wpakowała się podobnie jak w Afganistanie, byli tam prawie 10 lat musieli stamtąd wyjść, a straty to ok. 30 tys. ruskich wojaków.

Maryjan 24.02.2022 09:37
Tylko egzekucja tego psychopaty moze zatrzymać rozlew tego konfliktu i mam nadzieje ze John nad tym pracuje

Xx 24.02.2022 23:19
Pytanie czy się dogadali razem i ruski szaleje ?

Logik 25.02.2022 09:47
Jak tak dalej pójdzie to będzie dla bandziorów druga Norymberga.

Xx 24.02.2022 08:23
Polska podzieli podobny los

Wania 24.02.2022 09:25
I dobrze. Przynajmniej będzie tani gaz

Grom 24.02.2022 09:49
Razem z tobą na czele

Abc 24.02.2022 09:56
Bo sie wpiepsza sama tam gdzie nie potrzeba, a podkrecające USA zrobi sobie u nas pole bitewne

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama