Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 15:04
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Okradali transformatory, są już w rękach policji

Kilka dni temu pisaliśmy o szajce złodziei niszczącej w okolicach Bogatyni transformatory montowane na słupach sieci energoelektrycznej. Zgorzelecka policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzn, którzy przyznali się do kradzieży wewnętrznych elementów transformatorów.
Okradali transformatory, są już w rękach policji
Autor: KPP Zgorzelec
Oceń

Kryminalni z Bogatyni na podstawie zebranych materiałów i pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia o wartości około 15 tys. zł.

Sprawcy dokonali kradzieży elementów wewnętrznych z jednego z transformatorów na terenie miasta Bogatynia. 38 i 36-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży mienia co stanowi przestępstwo opisane w artykule 278 paragraf 1 kodeksu karnego. W toku prowadzonych czynności skradzione mienie odzyskano. - informuje sierż. szt.  Aleksander Litwin, z KPP w Zgorzelcu.

W ostatnim czasie w okolicach Bogatyni dokonano czterech takich kradzieży. W jednym przypadku doprowadziło to do sytuacji, gdzie w wyniku pozbawienia dostaw energii elektrycznej zagrożone było życie człowieka, który podtrzymywany jest przez elektryczne urządzenia medyczne.

Mężczyźni odpowiedzą jedynie za przywłaszczenie mienia za co grozi im kara do 5 lat pozbawiania wolności.Napisz komentarz
Komentarze
ącki 07.02.2022 03:52
Buchnie jeszcze parę trafoków, kupi działkę i wybuduje budynek na sprzedaż. Całkiem legalbie. W Lubaniu tyljo szemrane typy zajmują się deweloperką bo tylko oni mają kasę bez pidatku i mogą inwestować bez stresu że kasy zabraknie. Takie czasy i taki kraj.

Loko. 06.02.2022 20:09
Wszędzie ekspresowo łapią złodziei tylko w Lubaniu hulaj dusza! Piko przenoszą po mieście tonami nikt nic nie widzi, kradną w każdym sklepie również nikt nic nie widzi.

dlb 07.02.2022 13:19
w olszynie nie lepiej.....

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama