Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 07:59
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Powiało, trzy interwencje strażaków

Zapowiadane przez synoptyków silne podmuchy wiatru po 12. były przyczyną trzech interwencji strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Lubania i druhów OSP z Olszyny.
Powiało, trzy interwencje strażaków
Oceń

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków na terenie powiatu lubańskiego powiało około południa. Jeszcze przed 13. do stanowiska kierowania PSP w Lubaniu spłynęły trzy zgłoszenia. Dwa dotyczyły drzew blokujących przejazd drogami na terenie gminy Olszyna, a jedno zerwanej blachy na ogniomurku budynków przy ul. Ratuszowej w Lubaniu.

Do powalonych drzew w Krzewiu Małym i na drodze między Olszyną a Grodnicą wyjechali druhowie OSP Olszyna, którzy szybko i sprawnie uporali się ze swoimi zadaniami.

Nieco więcej zachodu z obsługiwaną interwencją mieli strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy zabezpieczali zerwane blachy na jednej z kamienic przy ul. Ratuszowej w Lubaniu. Wcześniej jedna z blach spadła na ziemię szczęśliwie nie wyrządzając nikomu szkody. Na dachu pozostał jeden z oderwanych elementów, a na ogniomurku wiatr szarpał kolejnym. Do zabezpieczenia uszkodzonych elementów konieczne było wezwanie strażackiego podnośnika.

Nadal wieje, więc niewykluczone, że z czasem spływać będą kolejne zgłoszenia. Napisz komentarz
Komentarze
Blachaż 18.01.2022 09:13
Partacka robota i ogniomurek się odezwał. Obciążyć wykonawcę.

Maciek 17.01.2022 15:39
Lepiej byście napisali o przekrętach burmistrza i rady miasta

zdun 17.01.2022 14:43
a na zgorzeleckiej wy***a sie latarnia

Piotr. 17.01.2022 15:45
Bo była w bardzo dobrym stanie, jak większość oświetlenia ulicznego w tym mieście. Firma obsługująca oświetlenie działa bardzo prężnie. Widać to po tempie w jakim wymieniają uszkodzone lampy, +/- 2 lata. Tak to jest, jak przetargi wygrywaja firmy "krzak".

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama