Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 05:50
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wideoinformator

W wideoinformatorze o budowie bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz dotacjach na wymianę źródeł ciepła.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Lekcje wychowania fizycznego są podstawą szkolnej aktywności ruchowej, a ich celem jest wszechstronne oddziaływanie na rozwój uczniów. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, gdy dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami telefonów i komputerów.

Cieszy fakt, że lubańska „czwórka” zyska w tym roku kolejny element profesjonalnej infrastruktury sportowej, czyli nową bieżnię lekkoatletyczną o wymiarach 5 x 70 metrów, wraz ze skrzynią z belką do skoków w dal.

Sądzę, że dzięki właśnie tej bieżni nasza młodzież i dzieci będą mogły korzystać i rozwijać się lekkoatletycznie, odnosząc wiele sukcesów w jeszcze lepszych warunkach, niż miały to do tej pory – mówiła Elwira Wojtusik, Wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

Oczywiście chcielibyśmy zrobić to jeszcze do końca tego roku szkolnego, o ile zostanie wyłoniony wykonawca. Są zabezpieczone na to środki w budżecie miasta - zaznaczył Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań.

Modernizacja bieżni przy Szkole Podstawowej nr 4 wielokrotnie pojawiała się w postulatach dyrekcji szkoły i lubańskich radnych.

Jestem bardzo wdzięczna radnym, którzy współdziałali z nami tak, aby pozytywnie rozpatrzeć nasz wniosek o budowę tej bieżni, czyli panu Wiesławowi Wydrze, Stanisławowi Jastrzębskiemu oraz Jerzemu Wawrzyniakowi – podkreślała E. Wojtusik.

W 2022 r. pojawią się kolejne środki na wymianę źródeł ogrzewania opartych na paliwie stałym na bardziej ekologiczne źródła ciepła, ograniczające niską emisję na terenie Lubania

Tak jak w latach ubiegłych, dotacja przyznawana będzie na pokrycie kosztów zakupu urządzenia grzewczego lub kosztów przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Wstępnie w budżecie miasta przewidziano na ten cel kwotę 150 tys. zł. Wnioskodawca może liczyć na zwrot 85% poniesionych wydatków, nie więcej jednak niż 6 tys. zł w budynkach jednorodzinnych i 4 tys. zł, jeśli chodzi o mieszkania.

Praktycznie w tym roku będzie to jedyny projekt, z którego będą mogli skorzystać najemcy mieszkań, dlatego że pozostałe projekty, np. „Czyste powietrze”, także dla mieszkań w budynkach wielorodzinnych skierowane są wyłącznie do właścicieli tych mieszkań - zapowiedział Tomasz Bernacki, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej.

Od 2019 roku - w ramach różnych projektów - mieszkańcom Lubania przyznano ponad 260 dotacji na wymianę źródeł ciepła, a miasto konsekwentnie wspiera działania proekologiczne i dąży do poprawy jakości powietrza, którym przecież wszyscy oddychamy.


Napisz komentarz
Komentarze
Teresa 12.01.2022 23:51
Oglądając Wideoinformator cisną się słowa - Mamo chwalą nas. Kto? Wy mnie a ja was. Rodzina Słowińskich zdominowała ten odcinek, nepotyzm, kolesiostwo, dziedziczenie stanowisk i brak konkursów. Tak w skrócie wygląda dzisiejsze zarządzanie miastem.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama