Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 09:13
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

(Nie)spokojne święta strażaków

Święta powinny kojarzyć się ze spokojem i czasem spędzonym w rodzinnym gronie. Na takie przyjemności nie mogą liczyć strażacy, oni na brak zajęć w świątecznym czasie nie mogli narzekać.
  • Źródło: PSP Lubań
(Nie)spokojne święta strażaków
Autor: zdjęcie poglądowe
Oceń

Pracowita dla lubańskich funkcjonariuszy była zwłaszcza Wigilia. Około godziny 11.40 strażacy gasili pożar sadzy w kominie na terenie Lubania. Nie było to proste, ponieważ poza typowymi działaniami musieli także przebić się przez ścianę komina by skutecznie usunąć zagrożenie.

Podobnie było w Stankowicach, gdzie o 14.19 wraz z druhami ze Świecia zostali wezwani także do palącego się komina. Działania zakończyły się po 16. W trakcie gaszenia strażacy otrzymali następne zgłoszenie - znów paliła się sadza zgromadzona w kominie. Tym razem w Platerówce, gdzie do działań wezwano dwa zastępy z JRG Lubań, zastęp z OSP Platerówka i OSP Pisarzowice. Działania zakończyły się krótko przed 17.

Kiedy strażacy chcieli rozpocząć kolację wigilijną dostali wezwanie do dwóch palących się śmietników w Lubaniu przy ul. 7 Dywizji. Po ugaszeniu ledwo zdążyli wrócić do jednostki i po paru minutach zostali wezwani do palącej się wycieraczki i drzwi do jednego z lokali użytkowych, także przy ul. 7 Dywizji. Działania wymagały m. in. zastosowania miernika wielogazowego do wykluczenia zawartości gazów pożarowych w powietrzu.

W drugim dniu świąt lubańscy strażacy dwa razy wyjeżdżali do niegroźnych kolizji drogowych w Lubaniu i Pobiednej. W drugim przypadku w działaniach brali udział także druhowie z OSP Pobiedna. Raz, wspólnie ze strażakami z OSP Olszyna, gasili palący się komin w Olszynie. Prowadzili także działania związane z rozszczelnieniem się instalacji gazowej w Lubaniu przy ul. Skalniczej. Do uwolnienia doszło w skrzynce przyłącza gazowego z dala od budynku mieszkalnego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, potwierdzili zawartość gazu palnego w powietrzu w okolicy skrzynki i przekazali miejsce zdarzenia pogotowiu gazowemu.

W sumie od dnia 24 do 26 grudnia na terenie powiatu lubańskiego doszło do 11 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 4 miejscowe zagrożenia i jeden alarm fałszywy.


Napisz komentarz
Komentarze
Joanna 28.12.2021 23:06
Nie tylko strażacy pracowali w Wigilię i resztę dni świątecznych. Jest masa innych ludzi którzy też pracują, i nikt o nich nie pisze.

Reju 28.12.2021 22:19
Chyba nie za szybko chłopaki strażaki pędzili po zadbanych skutych lodem drogach powiatu. Do każdego zdarzenia liczą się sekundy. Kij ma zawsze dwa końce wy pacany z Zarządu dróg.

abcd 28.12.2021 21:03
Niestety, praca szanowana, ale kiepsko płatna względem ryzyka jakie mają, brak często świąt, weekendów. Sporo wyrzeczeń. Ale szacunek ogromny chłopaki.

Kolędnik 28.12.2021 12:41
Wodociągi i Kanalizacja też mieli wigilijny wyjazd z udziałem załogi WUKO. Okazuje się że takie wyjazdy w tym samym rejonie mają już od kilku lat z uwagi na wadliwie wykonaną instalację ściekową. Ale jak widać nikt sie tym nie przejmuje - a za każdy wyjazd ktoś płaci. Czyli do LPWiK-u kasa płynie.

Asia 28.12.2021 12:24
I co z tym Ruczajem z Olszyny, ktoś coś wie?

Asia pytasia 29.12.2021 12:10
Podobno się tobą interesuje

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama