Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 12:07
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ochroniarz antymaseczkowiec wpadł na policyjnej kontroli. Wywiązała się awantura

Jednym z obowiązków sklepowego ochroniarza jest pilnowanie, aby klienci wchodząc do sklepu mieli założone maseczki. Tymczasem sam jej nie miał. Do tego 21-latek podczas podjętych wobec niego czynności służbowych naruszył nietykalność cielesną policjantów.
  • Źródło: kom. Agnieszka Goguł
Ochroniarz antymaseczkowiec wpadł na policyjnej kontroli. Wywiązała się awantura
Oceń

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego każdego dnia sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych. Funkcjonariusze w ramach podejmowanych działań sprawdzają między innymi, czy klienci sklepów stosują się do nałożonego nakazu zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki.

We wtorek na terenie jednego z marketów w gminie Sulików doszło do kuriozalnej sytuacji. Policjanci podczas służby chcieli sprawdzić przestrzeganie obostrzeń przez klientów. Gdy podjechali pod sklep zauważyli, że ochroniarz, który powinien kontrolować zachowania osób robiących zakupy, nie ma założonej maseczki. Funkcjonariusze chcieli go wylegitymować, ten jednak zaczął być agresywny i nie wykonywał wydawanych mu poleceń, zaczął stawiać opór naruszając nietykalność cielesną funkcjonariuszy. W wyniku zachowania „ochroniarza” policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego.

- 21-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy, a następnie przekazany pod ocenę wymiaru sprawiedliwości - informuje KPP w Zgorzelcu.

Jeżeli sprawca naruszy nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego to zgodnie z art. 222 kodeksu karnego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

- Jednocześnie należy pamiętać, że naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji wystąpi nie tylko poprzez zadanie ciosu przez sprawcę, ale również w przypadku szarpania, popychania, oplucia, podstawienia nogi czy ciągnięcia za włosy. Przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej jest przestępstwem formalnym dla bytu, którego nie jest koniecznym wystąpienie skutku w postaci doznania przez pokrzywdzonego policjanta lub osoby do pomocy mu przybranej, uszczerbku na ciele, czy zdrowiu - przypomina zgorzelecka policja.Napisz komentarz
Komentarze
Ktoś 16.12.2021 23:59
Policjanci niech robią co do nich należy,napewno nie sprawdzanie kto w czym chodzi ,auta giną ,katalizatory między innymi a oni sprawdzają maseczki wstyd za taką pracę idzie się na wcześniejszą emeryturę ,bierze się pensję jak górnik ludzie?

Do wyżej 17.12.2021 08:58
Co policjanci są winni?. Dostają polecenia z góry. Jakim trzeba być ograniczonym myśląc, że policja robi to bo ma na to ochotę.Głosujcie dalej na pis!!!

fghdfg 17.12.2021 10:41
Tak, bo jak widzę, że ktoś mi każe odwalać szajs to odchodzę i tyle. Problem jest taki, że 99% ludków w mundurach nie znajdzie uczciwej pracy.

DDM 17.12.2021 15:42
Pierdoły piszesz!!! Czyli wg ciebie w całej Europie rządzi PiS. Pojedź na zachód europy, przekonasz się jak tam przestrzegają norm, w Polsce bunt i wolna amerykanka, anarchia.Pod tym względem mamy słaby rząd.

Covidianka 16.12.2021 20:37
A co on po seminarium duchownym - że czuł sie zwolniony z maseczki? W jakim celu szamani i inna konsekrowana kasta uroiła sobie istnienie transcendencji boga przewodniczącego sądu ostatecznego? Ano po to aby docześni nie sadzili takich kanalii i innej maści wielebnych dewiantów co sprowadza się do: nie sądźmy - Bóg go osądzi. Paradoksem jest to a problem tkwi w tym, że oni w tego boga w ogóle nie wierzą - mając świadomość, że to byt przez nich stworzony czyli urojony, na ogłupianie gawiedzi zwanej owczarnią.

Lubań 16.12.2021 20:23
Widzę , ze jesteś znawca tego środowiska- przedstaw się z imienia i nazwiska i powiedz o tych "aferach"! Chętnie posłucham. I jeszcze o jedno Cię proszę- skoro jest Ci tak źle z lubańską policją to nie dzwoń do nich- przecież i tak nie załatwią Twojej sprawy

PIS-Pfizer i segregacja 16.12.2021 20:06
Autor artykułu zapewne covidianin nazywa pracownika ochrony antymaseczkowcem. Pytam, czy on wam tak powiedzial ? Czy na czole mial napisane ? Dodam ze do jego obowiazku nie nalezy sprawdzanie kto jak jest ubrany!

ja 16.12.2021 19:42
tak? kontrole? śmiechu warte ,ostatnio pod jednym z sklepów stało dwoje chyba dzieci ubranie w mundury policyjne i ponoc byli to prawdziwi policjancji którzy mieli kontrolowac ,sprawdzac klientów wchodzących do sklepu bez maseczek.Przez dobra godzine do sklepu wchodziło sporo klientów w większości w maseczkach,dzielni policjanci stali twardo na posterunki.Ale jakie było dziwienie nie których ludzi kiedy pod sklep i do sklepu weszły tzw.wolne ptaki lubańskie ,czyli menele i pijaczki oczywiście bez maseczek ,bo po flaszke nie trzeba ,dzielnym policjantom nawet oko nie mrugneło ,nie mówiąc o jakim kolwiek odruchu aby zwrucic uwage tym spragnionym trunku lubaniakom.I teraz poważnie ,babciom i młodziezy uwage sie zwraca ,grożąc karami a pijaczkom juz nię?A dlaczego policjancji w szczególności ci młodzi jak są PO CYWILNEMU i wchodzą do sklepów i nie maja maseczek? Luban nie metropolja tu wszyscy sie znaja .Więc jak chodza i straszą ludzi to może niech zaczna od siebie?

gizmo 17.12.2021 08:44
Ja ci zwracam uwagę na ortografię. Poproś Mikołaja o słownik poprawnej polszczyzny.

ja 17.12.2021 17:08
po prosze o dwa egzemplarze :) a co!!

Obywatel 16.12.2021 17:06
A kto obroni nas obywateli przed tymi wszystkimi świętymi krowami których prawo strzeże. Przecież im to nawet uwagi nie wolno zwrócić bo mogą się tak zemścić że!!

Obserwator1 16.12.2021 16:45
Nauka idzie z góry od sądów i nic dziwnego jak Frasyniuki, Lemparty, i inni plują szarpią kopią, wzywają policjantów, a ich się uniewinnia to nic dziwnego że tak robią inni.

Kacper 16.12.2021 19:31
Ale ty jestes nieszczczesliwy, polowa policjantow powinna byc przekopana widze ze nie znasz środowiska, to dopiero rodzynki, wWarszawie jest fundacja a w niej żony z dziecmi pobitych przez takich wlasnie policjantow oprawców, co chwila slychac jechal pod wplywem doszlo do wypadku jak kiedys w Zarebie dzielnicowy co chwile afera za co szanować ich ze wiedzą o aferach w swoich szeregach i udaja, ze nic nie widzą, ty Obserwator ty idz na ryby buraku.

Janek 17.12.2021 10:51
To wyprowadź się do warszawki, fundacja w zasięgu.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama