piątek, 3 maja 2024 13:57

Michał Dziedzic z Lubania podwójnym mistrzem Dolnego Śląska w pływaniu

W trakcie odbywającego się w ubiegłym tygodniu finału Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych zawodach pływackich uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 zdobył dwa złote medale!

W dniu 09.12.2021 r. na pływalni ORBITA we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Indywidualnych Zawodach Pływackich. W zawodach wystartowało 152 uczniów z 33 szkół z województwa dolnośląskiego.

Szkołę Podstawową nr 4 w Lubaniu reprezentował Michał Dziedzic, który w finale popłynął w dwóch konkurencjach i zdobył dwa złote medale!!!

Michał zwyciężył wśród chłopców w kategorii 12 lat i młodsi na dystansie 50 m stylem dowolnym (z czasem 27,00) oraz na dystansie 25 m stylem motylkowym (z czasem 13,73).

Ponadto, dzięki wynikom uzyskanym przez Michała szkoła z Lubania zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej  w Finale Igrzysk Dzieci.