Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:34
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wygrana w lidze, przegrana w pucharze

W kratkę zagrała dzisiaj „futsalowa” drużyna Łużyc Lubań. W rozgrywkach III ligi zespół z Lubania najpierw odniósł zwycięstwo, a kilkadziesiąt minut później musiał uznać wyższość rywala w rozgrywkach Pucharu Polski.
Wygrana w lidze, przegrana w pucharze
Autor: eLubań
Oceń

Przeciwnikiem lubanian w rozgrywkach dolnośląskiej trzeciej ligi była Polonia Bielany Wrocławskie. Łużyce prowadziły od początku do końca i ostatecznie wygrały 10:8 (7:4). Gościom trzeba oddać, że w drugiej połowie sprawili zespołowi z Lubania sporo kłopotów. Kilka razy swoją drużynę ratował Michał Trzajna, broniąc m.in. rzut karny. Goście w pewnym momencie złapali nawet kontakt z przeciwnikiem (9:8), ale w nerwowej końcówce kluczowe trafienie zadał Łukasz Kusiak. "Kusy" w trakcie meczu zdobył jeszcze jednego gola, a oprócz niego trafiali Mykola Chernyschenko (3), Dominik Szpytma, Damian Berliński, Kamil Sitek (2), jedno trafienie było samobójcze.


Gospodarze opromienieni drugą ligową wygraną nie mieli czasu na odpoczynek. Kilkadziesiąt minut później rozpoczęli starcie z drugoligowym Mundialem Żary w ramach 1/32 Pucharu Polski. Goście od początku sprawiali dobre wrażenie, mądrze bronili i wyprowadzali groźne ataki. W pierwszej połowie trzy z nich zakończyli powodzeniem. Łużyce odpowiedziały tylko trafieniem Damiana Bojdzińskiego. W drugiej połowie zespół z Żar kontrolował sytuację i ostatecznie wygrał 6:2. Po zmianie stron drugiego gola dla Łużyc zdobył Damian Berliński.

 Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama