Andrzejki na sportowo z MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu zadbał o osoby, które w Andrzejki chciałyby aktywnie spędzać czas.

Autor: MOSiR

Impreza w obiektach przy ulicy Różanej odbyła się 27 listopada br.

- Bawiliśmy się na sportowo. Zorganizowaliśmy szósty już turniej piłki siatkowej OPEN. Wróciliśmy z turniejem po dwuletniej przerwie. Później wielbicielom wody zaproponowaliśmy zajęcia Aqua Aerobicu, a wieczorem dla wytrwałych zorganizowaliśmy trzygodzinny maraton pływania - powiedziała Beata Soczyńska, dyrektor MOSiR w Lubaniu.

W siatkarskim turnieju wystąpiło pięć zespołów - Old Stars, ZSP Mickiewicz Lubań, Poka Yoke, Team i Ekipa Tego Typu. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W sumie drużyny rozegrały 10 spotkań. Nie brakowało zaciętych wymian i widowiskowych akcji. Ostatecznie bez straty seta triumfował Old Stars, druga była Ekipa Tego Typu, a trzecia Poka Yoke. Za podium uplasował się Team i ZSP Mickiewicz. Podczas turnieju organizator zapewnił uczestnikom ciepły posiłek w postaci pysznego bigosu. Na jego zakończenie turnieju każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowymi gadżetami i okolicznościowym medalem. Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy za przybycie oraz ich wiernym kibicom - podkreśliła Beata Soczyńska, która nagrody i upominki uczestnikom wręczała wraz z sędziami turnieju Konradem Rutkiewiczem i Martą Szymańską.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wodna część Andrzejek. Było dużo zabawy, uśmiechu, pozytywnej energii ale także wysiłku.

Zwycięzcą maratonu pływania został Michał Płocki pokonując dystans 9700m, drugi był Czarek Gąsior z wynikiem 7750m, trzeci Mariusz Mazur przepłynął 7500m, a pierwszą wśród kobiet i czwartą wśród uczestników Marta Anacka - pokonała dystans 5700m.