Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 06:17
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Udane mistrzostwa Orki

W Nowej Rudzie od 25 do 27 listopada trwały Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu. Znakomicie spisali się zawodnicy lubańskiej Orki, którzy wywalczyli w sumie 23 medale.
  • Źródło: UKS Orka Lubań
Udane mistrzostwa Orki
Autor: UKS Orka Lubań
Oceń

Udane starty na mistrzostwach w Nowej Rudzie to podsumowanie znakomitego sezonu w wykonaniu lubańskich pływaków. Zawodnicy Orki zdobyli  23 medale i kolejny raz potwierdzili, że należą do jednych z najlepszych w naszym regionie.

Na mistrzostwach wystartowało łącznie 428 zawodników z 31 klubów pływackich. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: 14 lat i starsi oraz wśród młodzików 12 i 13 lat.

Podopieczni trenera Adama Musiała osiągnęli następujące rezultaty:

Dziewczęta:

Milena KRAWCZYK - w kategorii 12 lat

- medal złoty na 100m stylem klasycznym (czas: 1:21,35)
- medal srebrny na 2 miejsce na 50m stylem dowolnym (czas: 28,68)
- medal srebrny na 100m stylem dowolnym (czas: 1:04,21)

II  miejsce  wg punktacji wielobojowej FINA  za 2 najlepsze starty.

Julia WASYLISZYN - w kat. 17 lat

- medal srebrny na 100m stylem klasycznym (czas: 1:24,86)
- medal srebrny na 200m stylem klasycznym (czas: 3:03,24)
- medal srebrny na 50m stylem klasycznym (czas: 38,45)
- medal brązowy na 100m stylem zmiennym (czas: 1:17,13)
- 6 miejsce na 50m stylem dowolnym (czas: 30,83)

 Julita JOŚKO - w kat. 17 lat

- medal brązowy na 100m stylem grzbietowym (czas: 1:16,70)
- 4 miejsce na 50m stylem dowolnym (czas: 28,97)
- 4 miejsce na 100m stylem zmiennym (czas: 1:18,97)

 Chłopcy:

Maciej KOZIK - w kat. 15 lat

- medal złoty na 50m stylem dowolnym (czas: 24,49)
- medal złoty na 100m stylem dowolnym (czas: 54,33)
- medal złoty na 200m stylem  dowolnym (czas: 2:01,44)
- medal srebrny na 50m stylem motylkowym (czas: 27,93)

I  miejsce  wg punktacji wielobojowej FINA  za 2 najlepsze starty (najlepszy zawodnik).

 Michał DZIEDZIC - w kat. 12 lat

- medal złoty na 400m stylem dowolnym (czas: 4:45,08)
- medal złoty na 100m stylem motylkowym (czas: 1:07,91)
- medal złoty na 200m stylem klasycznym (czas: 2:51,86)
- medal srebrny na 200m stylem zmiennym (czas: 2:29,75)

II  miejsce  wg punktacji wielobojowej FINA  za 2 najlepsze starty.

Jan TESAROWICZ - w kat. 13 lat

- medal srebrny na 50m stylem dowolnym (czas: 26,10)
- medal srebrny na 100m stylem dowolnym (czas: 57,64)
- medal brązowy na 100m stylem grzbietowym (czas: 1:09,77)
- medal brązowy na 200m stylem grzbietowym (czas: 2:30,45)

II miejsce  wg punktacji wielobojowej FINA  za 2 najlepsze starty.

Maksymilian BRAM - w kat. 12 lat

- medal srebrny na 400m stylem dowolnym (czas: 4:45,08)
- medal brązowy na 100m stylem dowolnym (czas: 1:03,30)
- medal brązowy na 100m stylem grzbietowym (czas: 1:11,27)
- 5 miejsce na 50m stylem dowolnym  (czas: 28,89)

Bartosz BUDZIK - w kat. 13 lat

- 4 miejsce na 200m stylem klasycznym  (czas: 2:56,25)
- 5 miejsce na 100m stylem klasycznym (czas: 1:22,73)
- 16 miejsce na 50m stylem dowolnym (czas: 30,11)



Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama