Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 12:40
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Teraz nikt się nie zgubi

Dlaczego kierunek jest "w las" skoro bliżej asfaltem? W Świeciu, Stankowicach czy w Wolimierzu pojawiły się nowe oznakowania, które mają skierować turystów na może nieco dłuższe, ale piękniejsze i nieco odsunięte od cywilizacji szlaki.
  • Źródło: Facebook Świecie
Teraz nikt się nie zgubi
Autor: Facebook Świecie
Oceń

Pojawienie się nowych drogowskazów to efekt projektu pn. "Szlak... by trafił" realizowanego przez Stowarzyszenie "Nasze miejsce na Świecie" przy współpracy z organizacjami ze Stankowic, Wolimierza i Leśnej. Ich celem jest zabranie turystów z asfaltu i pokazanie, że drogi polne oraz leśne może trochę dalsze, ale krajobrazowo piękniejsze. Przy okazji każdy może poznać zupełnie coś nowego.

- Cieszy nas niezmiernie fakt, że oznakowane szlaki sprawiły, iż również mieszkańcy ruszyli w las odkryć nieznane i że teraz nie ma strachu, że się zgubią czy pójdą nie tą drogą - informują członkowie stowarzyszenia "Nasze miejsce na Świecie".

System oznakowania został tak przemyślany żeby turysta nie miał wątpliwości, że idzie w dobrym kierunku.

Ponadto Be Active Leśna przygotował ścieżkę edukacyjną.

Za projekt odpowiadają Łukasz Szczepański, Katarzyna Szczepańska, Katarzyna Męcina, Agnieszka Czarnecka oraz wielu wolontariuszy - mieszkańców Stankowic, Leśnej, Świecia i Wolimierza.

- Nasz plan nie mógłby zostać zrealizowany bez kasy, którą otrzymaliśmy z Gminy Leśna na cele turystyczne (ponad 18 tysięcy) oraz bez Nadleśnictwa Świeradów, przez którego tereny przebiega większość naszych szlaków, które wyraziło zgodę na montaż słupków i zawarliśmy porozumienie na współpracę - informują organizatorzy projektu.

Kilka zasad korzystania ze szlaków:

1. Pamiętajcie, że korzystacie z dróg leśnych i polnych, ale na nich też odbywa się ruch (prace leśne, rolne) dlatego zawsze miejcie oczy dookoła głowy.
2. Śmieci zabieracie zawsze ze sobą! Przynajmniej swoje, ale jak zbierzesz kilka dodatkowych po drodze też będzie ekstra!
3. Całe oznakowanie to praca wielu ludzi i ma służyć jeszcze większemu gronu - zarówno mieszkańcom jak i turystom, dlatego zostawiamy je w nienaruszonym stanie.Napisz komentarz
Komentarze
M. 25.10.2021 09:25
Super oznakowanie, szliśmy od Zamku Świecie (wstęp za 5 zł plus oprowadzanie) do Domeczku Myśliwskiego, ładna tablica, można usiąść i coś zjeść, widać, że się postarali.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama