Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 06:38
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Bezpieczniej w Pisarzowicach

Powiat Lubański realizuje jedną z większych w tym roku inwestycji drogowych. Remont drogi w Pisarzowicach wyniesie ponad 3 miliony złotych. To kolejny element poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po drogach gminy Lubań.
  • Źródło: Powiat Lubań
Bezpieczniej w Pisarzowicach
Autor: Powiat Lubań
Oceń

Realizatorem inwestycji jest jej zarządca, czyli Powiat Lubański, który pozyskał na ten cel środki w wysokości 80 procent całej przebudowy, a pochodzą one z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pozostała część zabezpieczona została w budżecie powiatu.

– Konsekwentnie pracujemy nad doprowadzeniem do porządku dróg nie tylko w Lubaniu, ale także w gminie – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański. – Pisarzowice to jedna z tych miejscowości, przez którą odbywa się wzmożony ruch samochodowy. Tym bardziej bezpieczeństwo w ruchu jest ważne nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim pieszych. Bezpieczeństwo to kwestia, którą podnosimy od wielu lat i bardzo się cieszę, że nie tylko słowa, ale i czyny świadczą o tym, że działamy w zakresie jego poprawy – dodaje.

Wykonana została już pierwsza warstwa nawierzchni asfaltowej. Obecnie trwają prace przy odwodnieniu liniowym drogi polegające na budowie rowów odwadniających, przepustów pod zjazdami oraz ułożeniu ścieków z kostki granitowej w celu odprowadzenia wody.

Po zakończeniu tych prac zostanie ułożona ostatnia warstwa nawierzchni tzw. ścieralna na całym odcinku drogi .


Napisz komentarz
Komentarze
Ale 16.10.2021 12:28
Szerokość drogi bez zmian, od 120 lat

zainteresowany 15.10.2021 12:38
Jak jesteśmy w temacie inwestycji czy ktoś może udzielić informacji, co się dzieje z parkingiem przy ul. Mieszka II w Lubaniu. To jest jakaś kpina, inwestycja miała być skończona na początku września, a mamy miesiąc później. Czy wykonawca albo Urząd Miasta jako Inwestor może zabrać głos w tej sprawie ?

Xyz 15.10.2021 09:26
To gdzie można znaleźć projekt tej inwestycji?

Dron 14.10.2021 17:56
Ta droga powinna być jednokierunkowa

Lucas 14.10.2021 12:33
Bezpieczeństwo jak najbardziej lecz nie słychać o barierach ochronnych na odcinkach drogi w którym owa droga graniczy bezpośrednio ze strumykiem. Sam strumyk nie jest głęboki tylko skarpy są dość wysokie. Może o tym pomyślą "wykonawcy" tej inwestycji poprawiającej teoretycznie bezpieczeństwo. Czy mamy czekać aż jakaś tragedia się znowu stanie. Lecz tak jest jak to już bywa jak robi się bez projektu tylko wedle uznania.

Ja 14.10.2021 18:32
Czlowieku inwestcja jeszcze trwa. Bariery to końcówka zadania. Drogi nie projektował kominiarz :)

? 15.10.2021 09:16
Pewny jesteś?

xxx 15.10.2021 12:29
Wykonawca nie ma nic do powiedzenia odnośnie co ma być zrobione podczas inwestycji, o tym powinien pomyśleć projektant oraz zamawiający przed ogłoszeniem przetargu. Wykonawca jedynie wykonuje zlecone roboty które ustala zamawiajacy z projektantem. Watro zwrócić na to uwagę.

? 14.10.2021 11:56
Sklepowa zaraz ogłosi, że to jej zasługa.

Ale 15.10.2021 10:54
Znając arogancję, kłamstwa , pychę to najpewniej tak będzie. Jednak wszystko do czasu. Kłamstwo zawsze wypływa

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama