Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 06:46
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Najciekawsze seriale roku. Jest polski akcent

Jeśli zastanawiacie się, które programy telewizyjne mogą umilić wam chłodne, jesienne wieczory, podpowiedzią mogą być dla was nagrody Emmy 2021. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Telewizyjnej, m.in. dla najlepszych seriali wyprodukowanych w ostatnim roku.
Najciekawsze seriale roku. Jest polski akcent
Autor: iStock
Oceń

Tegoroczna gala wręczenia statuetek Emmy odbyła się w sposób nieco odmienny niż dotychczasowe. Na uroczystości zjawiła się ograniczona liczba gości. Część zaproszonych miała możliwość uczestniczyć w niej zdalnie. Nie przeszkodziło to jednak w uhonorowaniu najlepszych aktorów i aktorek oraz nagrodzeniu najlepszych seriali i programów telewizyjnych.

Dla miłośników komedii

Wśród seriali komediowych, nominowane do nagród Emmy były takie produkcje, jak: „Cobra Kai", „Czarno to widzę”, "Stewardesa", "Hacks", "Pen15" i "The Kominsky Method". Nagrodę zdobył jednak serial „Ted Lasso” Jasona Sudeikisa, Billa Lawrence'a, Brendana Hunta i Joe Kelly'ego. Opowiada on o trenerze futbolu, który przenosi się do Anglii, aby zająć się doskonaleniem umiejętności piłkarzy Premier League.

Seriale dramatyczne

W tej kategorii znalazły się takie nominacje, jak "Pose", "Tacy jesteśmy", "Opowieść podręcznej", "Kraina Lovecrafta", "The Mandalorian", "The Boys" i "Bridgertonowie". Ostateczne statuetkę zgarnęła biograficzna produkcja „The Crown” opowiadająca o życiu królowej Elżbiety II. Nad serialem warto pochylić się szczególnie dlatego, że zwyciężyli również aktorzy odgrywający w nim kluczowe role. Josh O'Connor, Tobias Menzies, Gillian Anderson to artyści, którzy w walce o tytuł najlepszego, nie mieli sobie równych.

Najlepszy miniserial, antologia serialowa bądź film telewizyjny

Tu powody do dumy mają również Polacy. Tytuły na liście nominowanych to "Mogę cię zniszczyć", "Mare of Easttown", "WandaVision" i "The Underground Railroad". Statuetka trafiła jednak do rąk twórców „Gambitu Królowej”, w którym rolę mistrza szachowego Vasily Borgova zagrał Marcin Dorociński.

Programy typu „show” i kabaret

Nagroda Emmy dla najlepszego talent show powędrowała do twórców "RuPaul's Drag Race". Z kolei  najbardziej docenionym talk show był amerykański "Last Week Tonight with John Oliver". "Saturday Night Live" otrzymał statuetkę za najlepszy program rozrywkowy ze skeczami. "Hamilton" to produkcja specjalna, która również zdobyła główne wyróżnienie w prestiżowej gali.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama