Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 13 lipca 2025 06:12
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Bezpieczna droga do szkoły. Dzieci są najważniejsze

Już jutro zacznie się nowy rok szkolny. Dolnośląscy policjanci nieustannie sprawdzają drogi w rejonach placówek oświatowych. Szczególną uwagę przykładają na zachowanie się kierowców w rejonie szkół. Pamiętajmy, że jako rodzicie czy opiekunowie możemy wskazać naszym pociechom bezpieczną drogę do szkoły. Pomocny będzie film, który przygotowaliśmy. Obejrzyjmy go razem z naszymi dziećmi.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Ogólnopolskie działania pn.. „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" rozpoczynają się na początku każdego roku szkolnego. Dolnośląscy policjanci, w ramach działań wyprzedzających, już od kilku dni sprawdzają tereny przy placówkach oświatowych. Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych.

Kierowcy muszą pamiętać, że już niedługo dzieci rozpoczną nowy rok szkolny. Miejmy nadzieję, że lepszy niż poprzedni. Najważniejsze jest bezpieczeństwo podopiecznych, dlatego policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w okolicach placówek oświatowych. Priorytetem będą też przejścia dla pieszych w obrębie szkól oraz sprawdzany transport przewożący dzieci i młodzież do placówek.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać naszym pociechom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasi juniorzy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Zwłaszcza, że aura pogodowa z dnia na dzień zmienia się. Jest pochmurno, deszczowo, wietrznie i szybciej zapada zmrok. To wszystko ma wpływ na ograniczenie widoczności na drodze. Zadbajmy o juniorów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu. Pokażmy go naszym pociechom. Oglądanie może być wspólną frajdą i nauką jednocześnie. Przypomnijmy dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Renault 01.09.2021 13:29
A kiedy w Polsce? We Francji wzorem innych miast w Paryżu od 1 września wprowadzają ograniczenia prędkości samochodów do 30 m/h. Pola Elizejskie i większe arterie - do 50 km/h. W przypadku przekroczenia o 50km/h - władza konfiskuje samochód. Mandaty wzrosły do 3000 euro.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Henryki 2025
Izerbejdżan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obserwator1Treść komentarza: Tak działa na niemieckiej granicy Straż Graniczna! Widać marne efekty,a z tego co ukrywają i czego nie wiemy!Data dodania komentarza: 12.07.2025, 17:48Źródło komentarza: Pościg za imigrantami w Starym Węglińcu. Pomogli policjanci ze ŚwidnicyAutor komentarza: BatmanTreść komentarza: Komentarz pełen żółci i frustracji. Nikt nie zmusza rodziców do fundowania czegokolwiek, jeśli wycieczki się odbywają, to dlatego, że rodzice i uczniowie tego chcą. To nie darmowe przejazdy dla nauczycieli, tylko element edukacji, który rozwija młodzież w sposób, którego nie da się osiągnąć siedząc w ławce. A jeśli ktoś uważa, że wiedza „wykuwa się tylko na korkach”, to może lepiej niech spojrzy na to, co sam robi (albo czego nie robi) jako rodzic, zamiast zrzucać całą winę na szkołę. Krytykowanie nauczycieli, którzy próbują robić coś więcej niż tylko klepać podręcznik, świadczy wyłącznie o braku zrozumienia, czym dzisiaj powinna być edukacja.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 16:59Źródło komentarza: Sprawdzamy wynik matur w regionieAutor komentarza: CichoszaaaTreść komentarza: Tak wywieszę flagę LGBTData dodania komentarza: 12.07.2025, 16:36Źródło komentarza: Henryki 2025. Znamy już wszystkie gwiazdyAutor komentarza: kawaTreść komentarza: ,, rozbity sedes marki mercedes"Data dodania komentarza: 12.07.2025, 16:19Źródło komentarza: Mercedes utknął w przydrożnym ogrodzie. Kierowca uciekł
ReklamaPowiat Lubań
Reklama