Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 01:55
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Kobieta chora na COVID-19 straciła przytomność w pociągu KD

Pasażerka chora na COVID-19 podróżowała wczoraj pociągiem relacji Wrocław - Szklarska Poręba. Z relacji, która do nas dotarła wynika, że kobieta straciła przytomność przed stacją Jelenią Góra.
Kobieta chora na COVID-19 straciła przytomność w pociągu KD
Pociąg Kolei Dolnośląskich na stacji kolejowej w Lubaniu
Autor: eLuban.pl
Oceń

Od paru tygodni epidemiolodzy ostrzegają, że czwarta fala koronawirusa zbliża się nieuchronnie. Niestety obserwujemy totalne rozluźnienie jeżeli chodzi o stosowanie środków, które mogą zmniejszyć emisję wirusa. W sklepach czy środkach komunikacji publicznej jedynie część osób zasłania twarze. Przypominamy, że nie robimy tego by chronić siebie. Maseczki nosi się by chronić innych w przypadku gdy okaże się, że jesteśmy chorzy nie mając tej świadomości. Do takiej sytuacji doszło wczoraj w pociągu relacji Wrocław – Szklarska Poręba, który wyruszył z Wrocławia o 17:41.

Z relacji, która do nas dotarła wynika, że kobieta, która później okazała się chorą na COVID-19, przesiadła się do składu KD z któregoś z pociągów Intercity na stacji Wrocław Główny.

Po około 1,5 godziny jazdy, gdy pociąg przejechał większość trasy w tym Wałbrzych, kobieta straciła przytomność. Jak relacjonują podróżni najprawdopodobniej był to atak padaczki. Konduktorzy udzielili jej pomocy i wezwali na stację Jelenia Góra pogotowie. Gdy około 19:33 pociąg dotarł do dworca ratownicy medyczni przejęli podróżną, a skład z pozostałymi pasażerami odjechał w kierunku Szklarskiej Poręby.

Kilka minut po 20. pogotowie w Jeleniej Górze poinformowało dyspozytora kolejowego, że przeprowadzony pacjentce test na koronawirusa dał wynik pozytywny.

Gdy o 20. z minutami otrzymaliśmy informację, że podróżowała z nami pasażerka zarażona koronawirusem, wprowadzono wszystkie obowiązujące nas procedury. Cały człon gdzie siedziała został wyludniony, wyłączono klimatyzację, a skład zjechał do Jeleniej Góry i tam przeprowadzono dezynfekcję całego pojazdu. - usłyszeliśmy od rzecznika Kolei Dolnośląskich.

Z kolei Powiatowa Stacja Sanitarno-Epiemiologiczna w Jeleniej Górze ustaliła, że kobieta z Wrocławia podróżowała w otwartym wagonie, którym jechało kilkanaście osób, wszyscy z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dane tej Pani zostały przekazane do PSSE w miejscu jej stałego zamieszkania i to tamta stacja zajmie się ustaleniem osób z kontaktu oraz  z środka transportu, którym kobieta podróżowała z miejsca zamieszkania (dop. red. - pociągiem Intercity). U siebie nie będziemy poszukiwali osób, które z Panią jechały, nie ma takiej potrzeby. Nie widzimy zagrożenia jeżeli chodzi o ten pociąg. - usłyszeliśmy w PSSE w Jeleniej Górze.

Drużyna konduktorska, która miała kontakt z kobietą została objęta nadzorem epidemiologicznym, bowiem oboje pracownicy KD zostali wcześniej zaszczepieni, w tym jedna z osób pierwszą dawką.

Ostatecznie jaki będzie efekt tej podroży, pokażą najbliższe dwa tygodnie. Byłoby dobrze gdyby prawdą było to co przekazano PSSE w Jeleniej Górze i wszyscy podróżowali z zachowaniem reżimu sanitarnego.


Napisz komentarz
Komentarze
Gość 21.08.2021 21:00
Zemdlała na padaczkę, a nie na bydleca chorobę. A kto ich upoważnił, do robienia jej testu?!

Jola 21.08.2021 17:02
Od kiedy atak padaczki to covid 19 hm?

Zbyszko 21.08.2021 10:15
Przy okazji zaraziła kilku pasażerów..? Kto wie! "Saturacja 89. Kocham" – to ostatni SMS, jaki od niego dostała. Kobieta jest pewna, że gdyby jej mąż mógłby się zaszczepić, zrobiłby to bez wahania. https://portal.abczdrowie.pl/zdazysz-covid-19-zabral-pani-agnieszce-meza-smiertelne-zapalenie-pluc-rozwijalo-sie-po-cichu

Tygrys 21.08.2021 10:00
Dalej niech zasłaniają paszczę to będą padać jak muchy na Tygrys

Internista 21.08.2021 06:17
Nie dotlenienie przez zakrywanie ust- nosa przyczyną padaczek,omdleń,zawałow,zatorów i wylewów.

Bolek 21.08.2021 10:16
Internista z bożej łaski a do tego z lekka durnowaty...

emeryt 21.08.2021 16:03
dlaczego tylko z "lekka durnowaty' , ? sporo brakuje do normalności......

Położnik 21.08.2021 17:00
Cymbalisto Internisto! Nie uczyli że należy poprawnie pisać: NIEDOTLENIENIE

Ha, ha, ha !!! 22.08.2021 01:48
Totalne bzdury! Chirurdzy na calym swiecie od wielu lat stosuja maseczki. Jakos zyja I nawet grzybicy nie maja.

Podróżny 20.08.2021 22:53
W Kolejach Dolnośląskich może 20% osób przestrzega reżimu sanitarnego, korzystam z tych linii kolejowych regularnie głöwnie z pociągów tej relacji chociaż nie w tych godzinach (Z racji pracy dojazdy codzienne), niestety smutna prawda jest taka że nawet nie wszystkie drużyny konduktorskie stosują się do reżimu sanitarnego (maseczki pod nosem, zasłaniające tylko usta a czasem nawet tego brak) więc nie wiem na jakiej podstawie stwierdzono, że wszystkie osoby w wagonie podróżowały w reżimie sanitarnym. Zaklinanie rzeczywistości ? Udajmy że wszyscy podróżowali w maskach bo to mniejszy kłopot dla wszystkich ? Powróciliśmy do jazdy pociągami w marcu tego roku (po rocznej przerwie od pociągów) i tylko 3 razy przez ten czas byłem świadkiem kiedy drużyna konduktorska faktycznie nie dosyć, że używała masek prawidłowo to jeszcze zwracała uwagę pasażerom żeby założyli maski (pomijam fakt, że ludzie zakładali maski na chwilę a kiedy konduktorzy się oddalili znów opuszczali jena brody, i była to raczej reguła, niestety osoby w maskach stanowią raczej wyjątek w KD już nawet nie ma sensu zwracać uwagi takim osobom bo tyle ich jest...) Może sanepid zerknąłby na monitoring i to od stacji Wrocław z której jeździ masa ludzi mniej więcej do stacji Kąty Wrocławskie a nie przy stacji Jelenia Góra gdzie jedzie już tylko garstka ludzi...

Pasażerka 21.08.2021 09:12
Dokładnie zgadzam się nie tylko w KD jeżdżą bez maseczek w PKS Jelenia Góra na trasach Karpacz, Kowary, Szklarska nikt w autobusie nie ma maseczki łącznie z kierowcą i siedzi jeden obok drugiego.

Xyz 21.08.2021 15:56
Nie jeździć środkami komunikacji publicznej... Takie e jest rozwiązanie....

Siema 21.08.2021 09:49
Zacytować Ci co minister zdrowia mówił o skuteczności masek i o tym po co je ludzie noszą?

Pan R 21.08.2021 11:00
To się zaszczep jak się boisz zachorować.

Xyz 21.08.2021 15:55
Konduktor nie jest od pouczania ludzi o maskach. Sam przez 12h pracy musi się w niej męczyć. Komunikaty w większości pociągów są wygłaszane. Niech ludzie ich słuchają. A jak widzisz to sam drugiemu zwróć uwagę, zobaczysz reakcje. Poza tym w jaki sposób przestrzegać tego twojego "reżimu" jak pociągi są pełne po dach i ludzie sobie na plecach jadą... Jeszcze powiedz ze maja dystans zachowywać... ? Popatrz na zachowanie sanepidu i ich decyzję... I później wyciągnij wnioski...

ChybaZdrowy 22.08.2021 06:33
Podpisz na dole”uprzejmie donoszę „

Paweł 22.08.2021 23:47
Podaj chociaż jedno badanie naukowe, które potwierdza skuteczność maseczek w zapobieganiu transmisji wirusa. Przypominam, że Badanie naukowe to nie opinia eksperta w Tv.

Hans 20.08.2021 17:53
Żenujący artykuł o żenujacym tytule , daliście się wciągnąć w pisowska propagandę

Xyz 21.08.2021 15:57
Nieeee... Redaktorzy mają fazę na punkcie kowida... P. S. Nie zapomnijcie opublikować... ?

panjapa 22.08.2021 13:22
Powiedz to tym, którzy stracili życie przez covid. W rodzinie mojego kolegi zmarły cztery osoby po zakażeniu. Tylko czy to zrozumiesz, masz czym? Nasłuchałeś się tego przygłupa Brauna i nie myślisz samodzielnie.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama