Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 20:38
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Julia Kirkowska Mistrzynią Polski

Zawodnicy LUKS Kwisa Leśna wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Slalomie Kajakowym w strefie A oraz X Mistrzostwach Polski Młodzików w Slalomie Kajakowym na torze w Wietrznicach. Rywalizacja odbyła się w miniony weekend.
  • Źródło: LUKS Kwisa Leśna
Julia Kirkowska Mistrzynią Polski
Autor: LUKS Kwisa Leśna
Oceń

Już w sobotę ścigający się z kajakarzami Wojciech Kołodziejczyk na C1 wywalczył drugie miejsce. Julia Kirkowska była pierwsza, a dwójka Julia i Igor także stanęła na najwyższym stopniu podium. Na torze w Wietrznicach wystartowały również dzieci, dla których były to jedne z pierwszych zawodów na dużej wodzie.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Marcin Szolc, Jakub Andrzejewski, Paweł Sekuła i Janek Wickiel. Później przyszedł czas na najważniejsze momenty zawodów.

Broniąca tytułu Mistrzyni Polski z ubiegłego roku Julia Kirkowska popłynęła najlepiej w niedzielnym półfinale i finale, zdobywając tytuł mistrza i złoty medal. Z kolei kanadyjka dwójka w składzie Julia Kirkowska/Igor Puczel zajęła drugie miejsce na podium.

Ale nie wszyscy zawodnicy mieli szczęście podczas startów. Już w półfinale Patrycja Iwaniec i Julia Koman wywróciły się na torze zamykając sobie drogę do walki o medale. Pecha miał również Stanisław Wickiel, który w półfinałowym przepływie zajął szóste miejsce, natomiast w finale nie trafił całą głową w bramkę i otrzymał 50 pkt. karnych. Skończył zawody na dziewiątym miejscu. Igor Puczel, który walczył o medal również miał pecha i w rezultacie zajął 4 miejsce.

- Podsumowując weekend w Wietrznicach: z Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski przywieźliśmy złoto, dwa srebra i puchar za zajęcie drugiego miejsca drużynowo. Z X Mistrzostw Polski Młodzików złoto i srebro. Czujemy radość i jak zawsze lekki niedosyt, bo zawsze mogło być lepiej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty, bo przed nami jeszcze kolejne edycje w Lidze Młodzików i Pucharze Polski - podsumowali weekend przedstawiciele klubu z Leśnej.Napisz komentarz
Komentarze
Kocham sport 18.08.2021 16:36
Gratulacje

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama