Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 09:13
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Głupiego robota. Kierowcy niszczą, PZD w Lubaniu naprawia

Powstały by podnieść bezpieczeństwo pieszych, bo miejsce uczęszczane, a droga ruchliwa. Niestety praktyka pokazuje, że na kierowcach ciężarówek zwykłe słupki nie robią wrażenia.
Głupiego robota. Kierowcy niszczą, PZD w Lubaniu naprawia
Autor: eLuban.pl
Oceń

Mowa o zakrętce drogi powiatowej koło kościoła przy ul. Różanej w Lubaniu. Jakiś czas temu wzdłuż chodnika ustawiono słupki oddzielające jezdnię łańcuchami. Wszystko dla bezpieczeństwa. Standardem było, że wierni opuszczający bądź zmierzający do bram kościoła zamiast przejściem dla pieszych przechodzili przez jezdnię najkrótszą drogą, czyli na samym zakręcie.

Szczególnie jesienią gdy o 19. jest już ciemno generowało to niebezpieczne sytuacje. Dlatego postawiono słupki z łańcuchami, aby wymusić przechodzenie przez jezdnię na pasach, albo chociaż na prostym odcinku drogi.

Rozwiązanie tego problemu, wygenerowało nowy. Teraz kierowcy ciężarówek ścinający naczepą zakręt najeżdżają na słupki niszcząc je regularnie.

27 lipca poprosiliśmy PZD w Lubaniu o naprawę smętnie wiszącego słupka, bo ten najechany ponownie przez ciężarówkę mógł zrobić krzywdę komuś akurat tamtędy przechodzącemu. Kolejnego dnia słupki naprawiono. Po trzech dniach było widać, że ktoś już o nie zahaczył, po kolejnych dwóch dniach słupki były powyginane a jeden z łańcuchów zerwany.

Tak to podsumował Pan Wojtek, który w mediach społecznościowych co jakiś czas relacjonuje co dzieje się ze słupkami.

Nie zdążyłem... zrobić zdjęcia po naprawie. Słupki były całe prawie tydzień. Trzy lata temu gdy były montowane po raz pierwszy, oparły się pojazdom aż 2 miesiące! Pytałem wtedy, który to inżynier drogownictwa zaprojektował tam takie zabezpieczenie pieszych? Jedynie bariera energochłonna może stawić czoła jadącym tędy pojazdom.

Problem w tym, że na chodniku w zakręcie jest wąsko, a przepisy regulujące stawianie barier energochłonnych dopuszczają postawienie ich lica min. 50 cm od pasa drogi, bądź linii wyznaczającej drogę.

Tak więc pozostaje głupiego robota: PZD w Lubaniu będzie słupki naprawiać, kierowcy niszczyć, a wierni z kościoła i tak przejdą na skróty jak tylko ktoś zerwie łańcuchy.Napisz komentarz
Komentarze
k 15.08.2021 11:37
Przez 30 ostatnich lat nie pamiętam żeby był tam jakiś wypadek z udziałem pieszych(mieszkam niedaleko więc wiem), kompletnie nie wiem po co ktoś zamontował te słupki. Tam nie było wypadków czasem ktoś komuś w *** wjechał ale to wynika z tego że dużo ludzi podjeżdża zbyt wysoko przy skręcie w lewo, ale nie było nigdy problemu z pieszymi

hebel 14.08.2021 17:42
Kupcie lite pręty fi70 ze stali 40H zahartujcie gdzieś fachowo do 45HRC. Pomalujcie proszkowo w Wesołówce Wkopcie 60cm w ziemię najmniej i oblejcie betonem podstawy. Łańcuchy na obejmach od słupka do słupka co 15cm grube z małym luzem. Koszty fakt, ale wytrzymają można pomyśleć o jakichś gumowych litych rolkach przy podstawie na tulejce ślizgowej z nylonu z grafitem do wysokości 50cm nad ziemią. Raz a dobrze:)

vv3 14.08.2021 13:36
Można dodać, że znak z ograniczeniem prędkości do 40 obok sądu znowu jakiś idiota przekręcił. Czy te kamery na budynku sądowym to atrapy, że nie mogą zidentyfikować pajaca, który ten znak przestawia?

Kierowca 14.08.2021 12:28
Zamontować kamery i Straż Miejska namierzy po rejestracji kierowcę co zniszczył słupki, niech płaci.

Darwin 14.08.2021 11:47
Zlikwidować słupki, niech "wierni" nadal radośnie biegają po jezdni. Przynajmniej szybciej spotkają się z ukochanym Panem. Na Ziemi jest za dużo ludzi, pozwólmy działać selekcji naturalnej.

Igor ® 14.08.2021 10:09
Nie jestem kierowcą ciężarówki ale nawet rowerowy uczestnik drogi wie, że w "łamańcu" naczepa zachodzi 1m więc przy tej szerokosci drogi i kącie zakretu branie korekty przed zakrętem grozi zderzeniem czołowym. Chyba lepiej, że cierpią słupki... Po za tym kierowcy ciężkiego sprzętu mogą wjechać od Olszyny (o ile zmieszczą się pod wiaduktem kolejowym). Tylko jak dowieźć mat budowlane .. Na mapach G.. widać remont nawierzchni i chodnik z drugiej strony ulicy na który znakami i barierkami można wymusić ruch pieszy. Denerwujące ale bezpieczne, 20 sekund dłużej z reszty życia..

Andrzej. 14.08.2021 09:50
Taki mamy klimat, był czas przywyknąć. Drogi pamiętają jeszcze konne wozy, a ruch i wielkość pojazdów jest coraz większa. Więc co może pójść nie tak ? Czy w Lubaniu i okolicach powstała jakąś nową drogą ? Nowa, nie remontowana. Odciążająca "centrum" ? Nie, wszędzie tylko nowe osiedla, betonoza na 110%, działki itd. O takich sprawach się nie myśli, później tylko dojdzie do sytuacji jak na osiedlu Piast, jedna droga na której zdarzy się wypadek i koniec osiedle odcięte.

Jwp 14.08.2021 09:46
Każdy głupek trafia w słupek.

M>B 18.08.2021 09:33
Betonowe zapory postawić i po sprawie. Będą uważać

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama