Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 11:44
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Robocza wizyta Marszałka Województwa w Lubaniu

Planowane było odwiedzenie trzech jednostek samorządowych, niestety czasu starczyło dla dwóch. Powód? Czas ukradły podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu, bo marszałek „na chwilę” odwiedził plac budowy.
Robocza wizyta Marszałka Województwa w Lubaniu
Autor: eLuban.pl/UMDW
Oceń

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego odwiedził wczoraj z roboczą wizytą Lubań. O 11:30 pojawił się w Urzędzie Gminy Lubań, gdzie spotkał się z wójt Małgorzatą Hercuń-Dąbrowicką, przewodniczącą Rady Gminy oraz pracownikami urzędu. Poruszano temat możliwości rozbudowy kanalizacji w Pisarzowicach oraz możliwości dofinansowania zadań dotyczących kultury w gminie Lubań. Marszałek odpowiadał na pytania dotyczące Nowego Ładu i możliwości pozyskiwania dofinansowań.

Po spotkaniu Cezary Przybylski spotkał się z samorządowcami gminy miejskiej Lubań. Na ręce burmistrza złożył promesę na poprawę bezpieczeństwa pieszych i tym samym remont chodników na ul. Wojska Polskiego i Kopernika. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Po kilkudziesięciu minutach rozmów, w trakcie których poruszane były rożne tematy, Cezary Przybylski udał się na plac budowy gdzie realizowany jest projekt Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu.

Dolny Śląsk skrywa wiele tajemnic. Jedną z nich są sztolnie w Lubaniu, które miałem dzisiaj okazję, jako jedna z nielicznych osób, obejrzeć. - pisał w mediach społecznościowych Marszałek Województwa.

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc, przyjęli gościa i szczegółowo opowiedzieli o problemach oraz możliwościach związanych z wykopem pod Kamienną Górą. Rozmowom nie było końca, Marszałek przy stole z mapami spędził tyle czasu, że ostatecznie zabrakło go na kurtuazyjną wizytę w Starostwie Powiatowym w Lubaniu.

Eksploratorzy ze Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc wraz z Grupą Eksploracyjną Miesięcznika "Odkrywca" (GEMO) od 10 lat starają się odkryć co skrywają podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu. Niedawno rozpoczęli prace przy drążeniu chodnika do jedynych na świecie sztolni wykutych w bazalcie podczas II wojny światowej. Co w nich się znajduje? Teorii jest wiele, jednak fakt, że Niemcy bronili ich zaciekle niemal do końca wojny może pobudzać wyobraźnię. Trzymam kciuki za pomyślność prac i wierzę, że już niedługo dowiemy się, jaką tajemnicę skrywają sztolnie w Lubaniu, które od 76 lat pozostają niedostępne. - tak spotkanie z członkami SMGŁ komentował później Marszałek w mediach społecznościowych.

Prosto z placu budowy Cezary Przybylski udał się do Wrocławia na spotkanie z hetmanem Kraju Libereckiego, by omawiać kwestie sporne dotyczące problemów z kopalnią węgla brunatnego w Turowie.Napisz komentarz
Komentarze
Jarek 07.08.2021 09:12
Panie Marszałku może robocza wizyta w Olszynie i ocena pracy urzędników którzy dopuścili do takiej sytuacji.Od lat nie radzą sobie z rozwiązaniem problemu który stworzyli:https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2019-05-22/zaklad-miesny-pod-samymi-oknami/?fbclid=IwAR3xiC-QWBKHuhGr8NjhA2MFwlI6RT0aGtltyN5HCPU-VVP3e5UAPxYKYuA

Lex 06.08.2021 11:21
Metody propagandy z PZPR, brakuje tylko wstęgi .

ja 06.08.2021 13:24
i goździków i rajstop :)

zulu 07.08.2021 09:15
Metody te same bo ludzie ci sami .Większość przechowuje czerwone legitymacje w nadziei że te czasy powrócą .

MM 06.08.2021 09:52
Kolejna komedia - ułożyli jaśnie wielmożnemu deseczki aby trzewików nie pobrudził, jakby była tam trawa to malowaliby ją na zielono?Niedługo się okaże że odkopanie sztolni to zasługa tego wybitnie bezpartyjnego jegomościa.

Teo 06.08.2021 09:42
Wizyta raczej turystyczna i obiecanki.

Lex 06.08.2021 11:13
Nowe zdjęcia do dyspozycji na FB pani Wójt.

Andrzej 06.08.2021 09:41
A co to? Leonika nie ma? Bo ten to się wciska na Jana...Wyczuł temat, przykleił się i płynie...

Leon 06.08.2021 16:12
Leonik zarobi pieniądze jak nagra, przetworzy i udostępni materiał. Którego nagranie pochłania czas, kilometry jazd itd. Ty mu za to nie płacisz. A ten gruby z urzędu narobił sobie tylko zdjęć, najadł się tutaj i sprzeniewierzył nasze pieniądze bo chciał sobie coś zobaczyć. Zdjęcia mogą sobie robić robotnicy, którzy ciężka praca coś tam zrobili a nie te darmozjady. Także Endriu zluzuj majty, weź kamerę w rękę i nagrywaj. Może też się na coś przydasz.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama