Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 6 maja 2024 08:06
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama
Reklama

In medias res - przyjrzyjmy się temu dokładnie

Grupa młodych artystów z Polski, Czech i Niemiec spotyka się w Großhennersdorfie i intensywnie pracuje nad ciekawym i złożonym tematem. Wyniki tej współpracy będzie można zobaczyć 6 sierpnia o 19.30 w lubańskim Rynku.
  • Źródło: Organizator
In medias res - przyjrzyjmy się temu dokładnie

Autor: Organizator

Czy awatary będą śpiewać nasze piosenki w przyszłości? Czy roboty będą grać w teatrze? Czy internet to „nowy” kosmos? A co to ma wspólnego z GOLEMEM?

GOLEM to nazwa postaci z żydowskiej literatury i mistycyzmu. Jest to nieme stworzenie z gliny, często o ogromnych rozmiarach i sile, zdolne do wykonywania rozkazów. Sztuczne postacie podobne do ludzi, od golemów po mechaniczne lalki i humanoidalne roboty, zajmowały ludzi od czasów starożytnych. Z reguły są wymyślane jako słudzy lub partnerzy istot ludzkich - i nierzadko biorą górę nad swoimi twórcami. Uosabiają marzenie o doskonałości.

Żydowska legenda GOLEM z XVI wieku to synonim sztucznej inteligencji, superkomputerów, platform muzycznych, klonowania, teatru, literatury i wielu innych. Algorytmy zapewniają pocieszenie i odwrócenie uwagi, zapewniają jedzenie, regulują ruch, koordynują system nagród i decydują o Tak i Nie. Golem uosabia ludzką lekkomyślność, arogancję i twórczą zarozumiałość, jak żadna inna postać w historii ludzkości.

„Lanterna futuri” i projekt edukacyjny Festiwalu Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast „Kommen und Gehen” chciałby zatoczyć artystyczny krąg od życzeniowego myślenia różnych pokoleń do teraźniejszości w ramach „Letniej Akademii” i tym samym skorzystać z klasycznych i współczesnych możliwości teatru, muzyki i filmu. Chcemy przełamać schematy, szukać nowych połączeń między klasyką a popkulturą i uczyć się od profesjonalistów!

To nie przypadek, że GOLEM odgrywa wiodącą rolę w tej dyskusji: w tym roku obchodzimy 1700 lat żydowskiego życia w Niemczech i cieszymy się, że możemy spojrzeć na tradycje, muzykę i mistycyzm żydowskiego życia poprzez legendę o GOLEMIE.

W dniach od 25 lipca do 8 sierpnia grupa młodych artystów z Polski, Czech i Niemiec spotyka się w Großhennersdorfie i intensywnie pracuje nad tym jakże ciekawym i złożonym tematem.

Wyniki tej współpracy będziecie mogli Państwo podziwiać już 6 sierpnia o godz. 19:30 na Rynku w Lubaniu. W imieniu organizatorów zapraszamy na spektakl muzyczno-teatralny uczestników Letniej Akademii projektu Lanterna futuri.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama