Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 22:13
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wykroty. Okręgówka bez Piasta

Smutne wieści dotarły z Wykrot. Działacze tamtejszego Piasta podjęli decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej. Działacze klubu stosowne pismo przesłali już do siedziby Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.
Wykroty. Okręgówka bez Piasta
Autor: eLubań
Oceń

- Powodem naszej decyzji jest brak środków finansowych oraz braki kadrowe po zakończeniu rundy wiosennej. Zostało nas jedenastu bez bramkarza. Młodzieży teraz chętnej do gry w piłkę też nie ma, ale tak jest nie tylko u nas. Wiele klubów ma trudności kadrowe, ale postanowiliśmy, że nie będziemy robić nic na siłę. Jeśli za rok jak chłopcy będą chcieli, to wystartujemy od B klasy. Mamy czas ochłonąć, przemyśleć wiele spraw i coś odbudować - powiedział prezes klubu Krzysztof Osip.

Dodajmy, że z prowadzenia zespołu Piasta zrezygnował Grzegorz Roman. Szkoleniowiec o swojej decyzji zainteresowanych poinformował jednak na początku 2021 roku, a więc przed przygotowaniami drużyny do rundy wiosennej. W przyszłym sezonie poprowadzi młodzików Łużyc Lubań. Tymczasem większość piłkarzy Piasta już znalazła nowe kluby. Przykładowo Adam Turko trafił do Chrobrego Nowogrodziec, Dawid Zazulak do Hutnika Pieńsk, Bogdan Ciaciek do Sparty Zebrzydowa, a Bartosz Gola, Dominik Szydlarski, Konrad Muzal i Piotr Krawczyk do Victorii Ruszów.

Miejsce Piasta Wykroty w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy okręgowej zajmie Górnik Węgliniec. Rozgrywki wystartują w weekend 14-15 sierpnia.


Napisz komentarz
Komentarze
rf 31.07.2021 00:01
tak sie konczy placenie szydlarskim romanom i innym i

Tyka 29.07.2021 21:42
To nie koniec kolejne kluby czeka to samo

cam 24 29.07.2021 13:54
Przykre to jest ale taki los czeka większość wiosek,młodzież nie chce grać w piłkę tzn. w ogóle nie chce uprawiać żadnego sportu po co się męczyć lepiej wypić piwko w parku na ławce albo za palić ziółko

Mav 30.07.2021 18:23
Życie będzie las

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama