Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 10:46
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Taniec przeciwko plastikowi

"H2Plastik" to obiecujący tytuł sztuki teatru tańca, którego premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę o 15. w zoo Görlitz.
  • Źródło: Nasze Zoo
Taniec przeciwko plastikowi
Autor: Nasze Zoo
Oceń

Dwanaścioro młodych ludzi w pierwszym tygodniu saksońskich wakacji wyruszyło w artystyczną podróż odkrywczą pod opieką dwóch nauczycieli tańca i rytmiki, Riccardo Neumanna (bailaThea) i Torstena Bählera (PROjektART). Taniec oraz muzyka w wyjątkowy sposób nawiązują do wody, podstawowego budulca wszelkiego życia oraz plastiku, obecnie niestety także prawie tak samo wszechobecnego.

- Cieszymy się, że projekt w końcu mógł się odbyć! - komentuje pedagog z zoo Isa Plath.

Realizacja projektu była zaplanowana na 2020 rok. Z wiadomych przyczyn plany organizatorów projektu pokrzyżowały się.

- Temat wody oraz redukcji plastiku od dawna jest bardzo istotny dla Naszego Zoo. Wielu naszych gości prawdopodobnie zna „wodne radio” w toaletach przy Korytkowie, bądź zastanawiało się dlaczego zamiast plastikowych sztućców podawane są drewniane. Było to tylko jedynie kwestią czasu, aby te dwa tematy, które są tak ściśle ze sobą powiązane, zostały opracowane artystycznie. A rezultat z pewnością będzie ucztą dla oczu - mówi Isa Plath.

Przedstawienie odbędzie się 1 sierpnia o 15. na scenie w Dolinie Łużyckiej i jest bezpłatne dla gości, którzy tego dnia odwiedzą Nasze Zoo w ramach regularnego biletu wstępu. Projekt H2Plastic finansowany jest przez Aktion Mensch.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama