Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 21:55
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Bójka na boisku, jest decyzja komisji dyscyplinarnej

Komisja dyscyplinarna Okręgowego Związku Piłki Nożnej zajęła się opisywaną przez nas kilka dni temu sprawą incydentu podczas meczu w Lubomierzu, gdzie wypożyczony z Chmielanki Chmieleń do Stelli Lubomierz zawodnik uderzył w twarz piłkarza Czarnych Lwówek Śląski.
Bójka na boisku, jest decyzja komisji dyscyplinarnej
Oceń

Nie był to mecz o żaden ważny awans, ani nawet mecz o punkty, a jedynie sparing przed kolejnym sezonem rozgrywek. Tym bardziej niezrozumiałe jest zachowanie piłkarza, który okazyjnie dołączył do składu Stelli. Całe zdarzenie rozegrało się na pięć minut przed końcem spotkania. Z relacji wezwanej na miejsce policji wynikało, iż między zawodnikami przeciwnych drużyn doszło do „przepychanek”. Zaczęło się od kopnięcia przez zawodnika Czarnych piłkarza grającego w Stelli. Ten nie pozostał winny przeciwnikowi z Lwówka Śląskiego, odwrócił się i uderzył go w twarz.

Bulwersującą sprawą wczoraj zajęła się komisja dyscyplinarna. „Zawodnik na meczu towarzyskim rozgrywanym w celu przygotowania drużyn do sezonu pobił zawodnika przeciwnej drużyny. Dzisiaj usłyszał decyzje Komisji Dyscypliny.” – pisze w mediach społecznościowych Andrzej Padewski, Prezes Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak udało nam się dowiedzieć, komisja swoją decyzję oparła na notatce otrzymanej z policji oraz na zeznaniach obu stron. Zawodnik, który uderzył kolegę z przeciwnej drużyny w twarz przyznał się do winy i wyraził skruchę. To jednak nie uchroniło go od konsekwencji.

Odpoczynek przez rok od piłki i kibiców. Tak zdecydowała komisja. „Nie ma pobłażania dla agresorów”. – dodaje Andrzej Padewski.

Już chwilę po incydencie prezes Stelli zapowiedział, iż wprawdzie rozważał grę tego zawodnika w Lubomierzu, jednak teraz o takiej grze nie ma mowy. Podjęliśmy decyzję, że ten zawodnik już nie będzie grał u nas. – mówi nam zbulwersowany tym zdarzeniem prezes Stelli.

Działacze z komisji dyscyplinarnej OZPN przyznają, iż nieocenionym dla nich w szybkim i trafnym podjęciu decyzji była współpraca z Policją w Gryfowie Śląskim oraz policyjna notatka ze zdarzenia, za co bardzo dziękują.


Napisz komentarz
Komentarze
JÓZEK 23.07.2021 19:03
TO JEST CAŁA PIŁKA NOŻNA W TYM KRAJU SAME DNO ZLIKWIDOWAĆ TEN SPORT NIBY NARODOWY TO TYLKO IDJOCI OGLĄDAJĄ A LE TYLKO POLACZKÓW POLSKA MISTRZEM POLSKI OD 38 LAT BRAWO POZDRAWIAM

do idioty wyżej 26.07.2021 10:54
Jak można o kimś pisać, że jest idiotą, jak się nie umie pisać....Żenada

Kibic 23.07.2021 13:39
Co wy chcecie od nich to prawdziwi sprtowcy hahaha spokojni ludzie haha

Ja 23.07.2021 11:27
A co z zawodnikiem który zaczął bójkę ?

Do ja 23.07.2021 13:44
Pójdzie w nagrodę grać do Gryfa....)

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama