Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 21:00
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Bójka na boisku. Wezwano policję

W trakcie meczu między zawodnikami doszło do bójki, w efekcie piłkarz gości ma rozbity łuk brwiowy. Na miejsce wezwano policję i pogotowie.
Bójka na boisku. Wezwano policję
Autor: lwowecki.info
Oceń

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w Lubomierzu. To tam miejscowa Stella podejmowała gości z LKS Czarni Lwówek Śląski. Nie był to mecz o ważny awans, ani nawet o punkty, a jedynie sparing przed kolejnym sezonem rozgrywek. Tym bardziej niezrozumiałe jest zachowanie piłkarza, który – jak mówią nam kibice – na co dzień jest zawodnikiem Chmielanki Chmieleń i był okazyjnie wypożyczony do składu Stelli.

Całe zdarzenie rozegrało się na pięć minut przed końcem spotkania. Z relacji policji wynika, iż między zawodnikami przeciwnych drużyn doszło do „przepychanek”. Zaczęło się od kopnięcia przez zawodnika Czarnych piłkarza grającego w Stelli. Ten nie pozostał dłużny przeciwnikowi z Lwówka Śląskiego, odwrócił się i uderzył go w twarz rozcinając mu łuk brwiowy.

Prowadzący mecz sędzia przerwał spotkanie przy stanie 5 do 1 na korzyść gości. Na miejsce wezwano policję i zespół ratownictwa medycznego. Jednak pogotowie z uwagi na brak zagrożenia dla zdrowia odmówiło przyjazdu. Na boisku pojawił się po chwili patrol gryfowskiej policji. Mundurowi sporządzili notatki i przekazali zawodnikom, iż ewentualne dalsze roszczenia mogą załatwiać na drodze postępowania cywilnego.

Przyszłość w klubie dla lubomierskiego piłkarza jest już przesądzona. Podjęliśmy decyzję, że ten zawodnik już nie będzie grał u nas. – mówi zbulwersowany tym zdarzeniem prezes Stelli.

Walka na boisku często jest brutalna, piłkarze chcąc pokazać na co ich stać przekraczają granice własnych możliwości. Jednak jeżeli dzieje się to w grze fair play nikt nie ma do nikogo pretensji, a wręcz przeciwnie. Determinacja takich zawodników jest przez kibiców nagradzana brawami. Jednak w żadnym przypadku na murawie nie powinno dochodzić do rękoczynów. To nie jest miejsce na bijatyki, to nie ta dyscyplina.


Napisz komentarz
Komentarze
Sedzia 19.07.2021 17:22
Skoro był to zawodnik Chmielanki to powinien być zawieszony w rozgrywkach ligowych

Jest źle 19.07.2021 16:11
Mało już zostało sędziów, którzy potrafią poprowadzić poważne zawody. Niestety wydział sędziowski jest od jakiegoś czasu bardzo źle prowadzony, co spowodowało odejście wielu porządnych sędziów z doświadczeniem i ikrą, których wymieniono na małolatów bez polotu i wyczucia. Ważne, że biega, nie ważne, że nie wie po co i za czym.

JÓZEK 19.07.2021 17:20
sędziów może mało a piłkarzy wcale MOŻE JEDYNIE LEWY a reszta w d.....e ZAORAĆ TEN CHORY SPORT W TYM KRAJU

Do wyżej 22.07.2021 12:05
Znowu tabletek nie wziąłeś?

JÓZEK 23.07.2021 19:17
DO WYŻEJ MASZ SZCZĘŚĆIE ŻE PANDEMIA BOLESŁAWIEC CIĘ NIE PRZYJMIE CHYBA ŻE MASZ CHODY W ŚINIAWCE POZDRAWIAM CHORYCH IDIOTÓW TEGO SPORTU

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama