Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 02:02
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Najpierw akty wandalizmu, teraz atak na cudzoziemkę

Dziś rano na ul. Mickiewicza w Lubaniu kobieta zaatakowała matkę z dzieckiem. Przemoc eskalowała, gdy agresorka zorientowała się, że ma do czynienia z Ukrainką.
Lubań. Najpierw akty wandalizmu, teraz atak na cudzoziemkę
Autor: pixabay
Oceń

Około 9. szłam odprowadzić siedmioletnią córkę na zajęcia do OWD. Zaparkowałam auto na ul. Kombatantów. W pewnym momencie dziecko rozpłakało się, bo kobieta siedząca z piwem w ręku w pobliżu miejsca gdzie zaparkowałyśmy pokazała jej środkowy palec. Tak się złożyło, że musieliśmy wrócić po wodę do samochodu, więc zapytałam - Po co Pani pokazuje takie coś dziecku? Gdy usłyszała, że mówię z akcentem najpierw zaczęła niszczyć mój samochód, a później podbiegła do mnie i zaczęła szarpać za włosy i wyzywać. Mam kilka sińców, zadrapań, dużo wyrwanych włosów i zniszczone ubrania. - opowiada nam poszkodowana kobieta.

W całej sytuacji najgorsze jest to, że gdy kobieta odpierała ataki napastniczki, nikt z przechodniów nie reagował, mimo płaczu dziecka i próśb kobiety, aby ktoś wezwał policję.

Napastniczka po wyładowaniu swojej agresji na kobiecie i jej samochodzie uciekła w kierunku parku. Sprawa została zgłoszona na policję.

Agresorka to szczupła kobieta, około 174 cm wzrostu z falującymi włosami do barku w kolorze ciemny blond. Pod lewym okiem miała starego sińca. Ubrana była w białą koszulkę, niebieskie spodnie i czapkę z daszkiem.  

To nie jedyne dziwne sytuacje do jakich dochodzi w ostatnim czasie. Przed miesiącem pisaliśmy o zniszczeniu pomnika na cmentarzu żołnierzy radzieckich w parku na Kamiennej Górze. Natomiast kilka dni temu na Księginkach ktoś miał wymalować hitlerowską swastykę na drzwiach jednego z domów.

Zachowania takie mają odzwierciedlenie w badaniach CEBOS dotyczących sympatii Polaków do sąsiadów. Obecnie największą sympatią cieszą się Czesi i Słowacy, najmniejszą zaś Ukraińcy, Białorusini oraz Rosjanie. Sympatię do Ukraińców wyraża 31% badanych, a niechęć 41%, pozostałym 28% są oni obojętni. 


Napisz komentarz
Komentarze
????? 10.08.2021 14:30
To Klaudunia z gajowej jakąś ćpunka i pijaczka u mnie w sklepie też zrobiła awanturę bo nie chciałam jej dać frytek i ruskiego szampana na krechę więc zaczęła rzucać we mnie niebezpiecznymi rzeczami chciała mi też kasę wyrwać...ja się tylko dziwię że taka furiatka niebezpieczna dla otoczenia łazi po Lubaniu i nie ma żadnej reakcji

???? 19.07.2021 04:33
Ptaszki cwierkają, że krajowa tv szuka kontaktu z pokszywdzoną ? Będzie krytyka władz i służb, że w kraju robi się niebezpiecznie?

ziutek 18.07.2021 19:46
Niektórych poprawnie telepie w mózg. Jakaś żulereczka zaczepia przypadkową kobietę z dzieckiem, a ponieważ zaczepiona jest z banderstanu, to robią z tego poprawnościową aferę na tle narodowościowym, A gdyby okazało się, że zaczepiona jest lesbijką, a jej dziecko jest niebinarne to pieprzyliby o homofobiach:)). Odlot rozumu.

Czerwona Pani T 18.07.2021 18:21
Wszystko przez czerwoną Terunie

Lala 17.07.2021 18:14
Akurat w Polsce znam dwie panie doktor które pochodzą z Ukrainy i lepsze podejście mają nóż nasz polskie lekarze do pacieta jesti ogromnie przykro że Lubań jako małe miasteczko wyrabia sobie taką opinie

?????? 17.07.2021 14:32
Niestety Policja zaczyna być, aby być, bo musi być. PiS miał zrobić rewolucję w Policji, tak krzyczeli że PO polikwidowało posterunki. Ja pytam co zrobił PiS aby patroli było więcej? Bo ćpuny coraz więcej kradną, coraz jawniej atakują, żule już na legalu walą gorzałe gdzie 8l temu jeszcze potrafili się chować . Wstyd mi za to, że takie sceny agresji są na ulicach Lubania, jeszcze wobec lekarki z ŁCM gdzie jak wiemy lekarzy brakuje. Po takich zachowaniach również cudzoziemcy uciekną bo taki kraj gdzie wszystko trzeba zniszczyć okraść. Mam nadzieję że agresorka kiedyś do niej trafi na oddział.

wiochal 17.07.2021 18:49
Szanowny czytelniku, policja w tym kraju jest lecz ma ważniejsze zadania takie jak: ochrona Żoliborza, ochrona pomnika, lanie protestujących kobiet (kiboli i mężczyzn) się boją. Dziwię się młodym, którzy wstępują do tej formacji, że zgadzają się wykonywać niedorzeczne rozkazy. Jak mogą później spojrzeć rodzinie i sąsiadom w twarz? Z tego też powodu brak patroli w dzień i w nocy, a reszta towarzystwa z tego się cieszy i używa sobie.

? 18.07.2021 07:30
Ja mam nadzieję że w tym kraju jak PiS zrobił niby dekomunizację jednym odbierając emerytury a drugich nietykać za poprawność polityczną, to wiecznie rządzić nie będą i przyszły rząd zrobi dekaczynizacje i zakaże pełnienia funkcji publicznych wszystkim działaczom i tym co kazali chronić wille na mickiewicza, czy bić kobiety. Niestety teraz wykonują rozkazy bo dostali posady, a kiedyś ktoś to rozliczy czego najwyraźniej kierownictwo nie wie.

bbvbbb 18.07.2021 14:17
same resortowe chamy się odzywają, banda kretynów i idiotów, a Tusk rozmawiał przy herbatce z Lechem Kaczyńskim a ten mu nadawał na swojego brata,,,,,,, co za kretyństwo !!!!

? 18.07.2021 17:49
Teresa wyluzuj majty?

bju 17.07.2021 13:57
Nie wiem, czy to nie ta sama kobieta, która awanturowała się w ALDI. Ponoć personel nie ma prawa doknąć klienta, ale za to owa pani miała prawo uderzyć jedną z pań z personelu. Nie wiem, czy w sklepie jest jakaś ochrona, bo nikt nie reagował. Pomijam, że mężczyźni, którzy w tym czasie byli w sklepie, też nie reagowali. Nie zostały zamknięte drzwi wyjściowe, nie wezwano policji. W sklepie nie ma chyba żadnych procedur postępowania w takich sytuacjach? No, może poza wspomnianą wyżej, czyli brak kontaktu z klientem - agresorem (tak nas poinformowała pani z kasy).

? 18.07.2021 07:38
Bo Lubań to dziki zachód. Szkoda że doświadczeni Policjanci uciekają na emerytury bo z tej młodej mąki to chleba nie będzie.

Tadeusz 17.07.2021 10:26
Wspolczuje tej Pani ze musiala tyle upokorzen przejsc takim zachowaniem nie okresle tutaj nazwy co mysle o tej agresorce . Pytam sie co sie dzieje na naszych ulicach dlaczego tyle agresji ludzkiej znieczulicy i obojetnosci. Dawniej jako Polacy slynelismy w swiecie z Naszej Polskiej Goscinnosci. Takie nikczemne zachowanie tej xxx zostawi na dlugi czas uraz u tegoz malego dziecka. Nie bede prawil tutaj morałow , czekam na dzialanie odpowiedzialnych za porzadek sluzb. Sam przepraszam ta Pania jako byly radny.ze w Naszym miescie w Lubaniu musiało sie cos takiego przydarzyc. Z Wyrazami Powazania Tadeusz

Lala 17.07.2021 09:40
Czyżby kolejna psychopatka pozazdrościła rozgłosu o Magdzie i bierze z niej przykład. Patologia goni patologię tylko zastanawiam się która to znowu na psy zeszła nie obrażając psów ?

Pipi 17.07.2021 09:29
Czy psnie nie laly się o faceta bo nikt za darmo nie dostaje

Przemek 16.07.2021 22:10
Widocznie agresorka nie bardzo przejmuje się policją, jakiś czas temu wzywałam policję bo biła mężczyznę który prosił o pomoc, po chwili zaczepiała też idącą z dziećmi kobietę szybko była interwencja, lecz pewnie zamarkowała ofiarę. panowie policjanci bardziej skuteczne interwencje, są potrzebne, pobłażliwie traktowanie tylko nakręca sprawców przemocy

???? 16.07.2021 23:46
Może portal zapyta czy policja ma wiedzę co to za agresorka i czy wcześniej została ukarana, czy najzwyczajniej nikt nic nie wie na KPP że kolejna wariatka szaleje

Do SM z tym 16.07.2021 21:27
Na Straż Miejską zgłosić to znajdą szybciej. Pan Krzysiek monitoring przejrzy i po opisie znajdzie ryj które to żulisko. Już wiele razy pokazali że są skuteczni.

Jola 18.07.2021 09:26
Jasne, nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz. Miasto całe o kamerowane ale wszyscy operatorzy ślepi. Patola lata z towarem po mieście, pikoludy jeżdżą jak Kubica i nikt nic nie widzi. Żulera oficjalnie pije na mieście i cisza. Widać że wiedzę o skuteczności masz z opowieści, bo nie przyszło Ci nic załatwić z monitoringu. Materiał mają ale nic z nim nie mogą robić, a Ty jakbyś chciał zobaczyć to zapomnij, a policja nie ma obsady do oglądanie nagrań. To po co taki sprzęt jest ? Żenada

Efreet 16.07.2021 18:23
Dobrze że nie krzyczała że jej pracę zabrała i teraz musi pić piwo od samego rana

? 16.07.2021 19:09
Akurat ta pijaczka, na tą pracę co ma poszkodowana obywatelka z Ukrainy musiała by dużo lat studiów odbyć ?

Armageddon 16.07.2021 18:15
Lubań to stan umysłu.. Nie obrażając miszkanców to miasto cofa sie w rozwju gospodarczym i umysłowym. BTW 9 rano juz z browarem xD obstawiam typową MOPs patusiarę

???? 16.07.2021 18:00
Proponuję jako nr alarmowy wybierać straż miejską Dużo szybciej przyjadą i złapią

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama