Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 03:03
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Świeradów-Zdrój zrewitalizuje Kompleks Świeradowiec

Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju doczekała się wczoraj oficjalnego otwarcia. Jednocześnie poinformowano, że to dopiero początek i przedstawiono koncepcję rewitalizacji Kompleksu Świeradowiec właśnie w oparciu o Sky Walk.
Świeradów-Zdrój zrewitalizuje Kompleks Świeradowiec
29.06.2021r. Oficjalne otwarcie Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Autor: eLuban.pl
Oceń

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju otworzyła się z początkiem czerwca 2021r. i przez kilka pierwszych dni mówiła o niej cała Polska. Po niemal miesiącu, 29 czerwca miało miejsce jej oficjalne otwarcie. Po miesiącu działalności Jiří Rulíšek, czeski inwestor, który zbudował podobną wieżę w Dolni Moravie jest zadowolony z frekwencji, mimo to już zapowiada kolejne atrakcje, bo jak mówi – Z doświadczenia wiemy, że początkowo frekwencja jest duża, po czasie się stabilizuje, a później powoli spada.

Dlatego wokół wieży widokowej w Świeradowie-Zdroju z biegiem czasu mają się pojawiać kolejne atrakcje, w planie jest rewitalizacja Kompleksu Świeradowiec właśnie w oparciu o Sky Walk.

My tutaj nic nowego nie wymyślamy. Proszę pamiętać, że w latach 80. Świeradów-Zdrój był większą stacją narciarską niż teraz po 40 latach. Więc przywracamy to co było, ale nie stawiamy na zimę tylko na multifunkcyjny ośrodek czynny cały rok. - mówi Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju.

Plan jest taki, aby oprócz kuracjuszy odwiedzających uzdrowisko do Świeradowa Zdroju ściągnąć turystów jednodniowych.

Wcześniej byliśmy znani jako uzdrowisko, a ten projekt otwiera nas na nowego klienta, klienta jednodniowego, którego też chcemy mieć w Świeradowie. Klienta, który przyjeżdża do nas na jeden dzień aby spędzić go miło z dziećmi, z rodziną, a taki obiekt się tutaj idealnie wpisuje. - mówi burmistrz Świeradowa-Zdroju.

Inwestor, który wybudował wieżę Sky Walk już planuje budowę następnej atrakcji dla rodzin z dziećmi. Będzie to Żabi park, interaktywny wodny plac zabaw, gdzie powstaną stawy i potoki z zainstalowanymi na nich młynami i elektrowniami wodnymi, którymi dzieci będą mogły się bawić. To nie koniec planów, w przyszłości powstać ma ścieżka w drzewach i kilkusetmetrowej długości wiszący most nad doliną. W planie jest również budowa przy wieży parku adrenaliny z ekstremalnymi atrakcjami, wielką huśtawką czy zjazdem na linie.

Wiszący most jest bardzo ciekawy, a park adrenaliny sprawdził się na Dolnej Morawie, jednak wszystko ma swój czas i trzeba to realizować stopniowo. - usłyszeliśmy od inwestora.

Kompleks Świeradowiec to szeroko zakrojony plan przewidujący dalszą współpracę świeradowskiego samorządu z prywatnymi inwestorami.

Idziemy w kolejne etapy. Jako gmina bierzemy na siebie przygotowanie całej dokumentacji z pozwoleniem na budowę, tak jak było to w przypadku Sky Walk. Oczywiście to chwilę trwa, ale teraz jesteśmy na etapie projektowania etapów kolejki gondolowej, która będzie transportować z parkingów buforowych turystów, gości i zimą narciarzy do wieży i na dolny stok narciarski Świeradowiec. Teraz tylko projekty techniczne i kolejni inwestorzy, których będziemy pozyskiwać. Za rok, maksymalnie dwa lata chcemy już budować wyciągi gondolowe. - zapewnia Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju.

Wybudowana wieża jest najważniejszym etapem rewitalizacji Kompleksu Świeradowiec, bo będzie celem dla każdego rodzaju turysty.

Jak będzie śnieg, to się na nartach pojeździ, jak będzie pogoda i słońce goście pójdą do Żabiego Parku z dziećmi się pobawić, będzie ścieżka w koronach drzew, będzie wiszący most. Stawiamy na ośrodek całoroczny, czterosezonowy. - mówi burmistrz Świaradowa-Zdroju.Napisz komentarz
Komentarze
Elunia 01.07.2021 23:50
Ta...wszyscy byliśmy idiotami. To nie o to szło...teraz idzie właściwy rzut... kiedyś, jeden gość publicznie się o to pytał.. kto kupił te tereny takie audycje robił... ciekawe, że nikt nie zareagował .. taka gra... a tu zostało tylko 2 lata i trzeba tyle zrobić... A może już nadszedł czas ***ów ??? Ready? GO!!!!

Redemptor 01.07.2021 09:31
Przy okazji różnych inwestycji czy rewitalizacji - ciekawego wywiadu udzielił radiu Wrocław jego wielebność legnicki biskup-emeryt-senior Zbigniew Kiernikowski. Mianowicie rzekł był, że na Dolnym Śląsku jest i będzie coraz większy problem z obsadą kapłanów na parafiach albowiem wybudowano zbyt dużo do faktycznych potrzeb kościołów. No coment!

artek 01.07.2021 08:28
Swieradowiec powinien mic kolejke to by odciazylo Stog Izerski. ekosystem wiele by nie stracil

avanti 01.07.2021 00:30
Zacznijcie od kanalizacji tym razem. Moze wtedy turysci sie pojawia,.

Regi 30.06.2021 19:48
I z pieknego uzdrowiska bedzie zakopiański komerc z grilem ?????

Kiok 30.06.2021 19:35
Wyciag narciarski Świeradowiec jest na obszarze Natura2000, takze nie nie zostanie tam zrobione. Nowy dolny odcinek jest do zrobienia ale ma fatalne warunki śniegowe, także realizacja to czysty kretynizm.

zz 30.06.2021 20:55
W Świeradowie wszystko można

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama