Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 6 października 2022 05:58
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Dolnośląskie Centrum Sportu coraz bliżej

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej to jeden z nielicznych obecnie tego typu ośrodków na świecie budowany od podstaw. Prace przy budowie najnowocześniejszego w Polsce i Europie centrum narciarstwa biegowego i biathlonu weszły w decydującą fazę.
  • Źródło: 24jgora.pl
Dolnośląskie Centrum Sportu coraz bliżej
Autor: 24jgora.pl
Oceń

Obiekt robi już ogromne wrażenie a prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Kluczowy dla sportu w regionie obiekt będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Na chwilę obecną wiele prac jest na etapie wykończeniowym. Układanie są posadzki na poziomie 0 oraz płytki w niecce basenowej. Z kolei na poziomie pierwszym trwa dokończanie prac tynkarskich. Elewacja budynku jest ocieplana. Montowane są dźwigi windowe. Zaawansowane są także prace związane z wykonaniem kanałów oddymiających, izolacji dachu, montażem instalacji wentylacyjnych i wodno-kanalizacyjnych. Przy obiekcie powstaje też boisko sportowe. Efektownie prezentują się już schody zewnętrzne oraz trybuna. Zamontowano urządzenia kotłowni.

W nowoczesnych budynkach będzie działać m.in. basen, Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 38 pokoi hotelowych z komorami hipoksyjnymi, hotel na 200 miejsc, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne i podziemny parking na ponad 140 samochodów.

Inwestycja zakłada również budowę ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej wypożyczalni nart zimą i wypożyczalni rowerów latem. Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 185 milionów złotych. Centrum Sportu powstaje dzięki współpracy samorządu województwa z rządem.Napisz komentarz
Komentarze
Rumburak 26.06.2021 00:55
No nie ma za dużo tych zdjęć z postępów prac....

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama