Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 03:17
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Koźmin. Brawura i bezmyślność = tragedia

Na stronach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu pojawiła się informacja dotycząca wczorajszego wypadku w Koźminie. Okazuje się, że pierwszymi ratownikami na miejscu zdarzenia byli strażacy z JRG w Zgorzelcu.
Koźmin. Brawura i bezmyślność = tragedia
Oceń

Dwaj koledzy, mł. ogn. Grzegorz Rybączuk oraz st. ogn. Adrian Anyszkiewicz z JRG w Zgorzelcu, będąc w godzinach pozasłużbowych, przejeżdżali akurat przez miejscowość Koźmin pow. zgorzelecki. Nagle ujrzeli dwa rozbite samochody osobowe. Auta, VW Passat i Audi A – 6, znajdowały się w odległości od siebie około 100 metrów.

Na poboczu drogi, przy samochodzie VW Passat leżało dziecko, a obok roztrzęsiona ranna kobieta w widocznej zaawansowanej ciąży. Natomiast przy samochodzie Audi A – 6 leżał mężczyzna z widocznym złamaniem prawej ręki oraz licznymi powierzchownymi ranami. Na długości 100 metrów leżały porozrzucane liczne części z rozbitych samochodów.

Obydwaj strażacy, po błyskawicznym dokonaniu oceny sytuacji, natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanemu 3 -letniemu chłopczykowi. Resuscytację krążeniowo – oddechową prowadzono do chwili przybycia ZRM oraz JOP w Zgorzelcu. Pomocy z zakresu KPP polegającej na zaopatrzeniu ręki oraz wsparciu psychicznym, udzielono także kobiecie w ciąży.

W międzyczasie uczestniczący w zdarzeniu kierowca samochodu Audi A – 6, nagle oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając na miejscu rannego pasażera. Mężczyźnie udzielono KPP. Następnie ratownicy z JRG PSP Zgorzelec przygotowali lądowisko dla śmigłowca LPR. Niestety dziecko nie przeżyło. Natomiast Policja prowadzi poszukiwania zbiegłego sprawcę wypadku.


Napisz komentarz
Komentarze
obserwator1 07.06.2021 14:10
Jak się znajdzie to i tak sąd go wypuści takie mamy prawo a jeszcze nie wiadomo czy nie jakiś bogaty cwaniak!

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama