Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 21:24
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

KGHM Polska Miedź pomoże wejść do podziemnego kompleksu w Lubaniu

To świetna wiadomość! Zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź przyznał Stowarzyszeniu Miłośników Górnych Łużyc darowiznę finansową w wysokości 100.000 zł! W ten sposób moment wejścia do lubańskich podziemi znacząco się przybliżył.
KGHM Polska Miedź pomoże wejść do podziemnego kompleksu w Lubaniu
Autor: SMGŁ
Oceń

Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację projektu pn. „Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu".

Projekt Podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu nabiera rozpędu. Działania Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc zostały docenione i zauważone przez Zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź, który przyznał darowiznę finansową w wysokości 100.000 zł!

Jesteśmy bardzo wdzięczni i cieszymy się z faktu, że tak potężna firma uwierzyła w nasz projekt i dołączyła do grona darczyńców. Ten fakt to dla nas zaszczyt i wyróżnienie - powiedział Sebastian Terenda ze Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc.

Wspólnie ze swoimi darczyńcami już wkrótce SMGŁ rozpocznie realizację IV etapu projektu, a więc wejścia do lubańskiego podziemnego kompleksu. Chwila ta zbliża się wielkim krokami, bo do zebrania pozostało około 1/6 potrzebnej kwoty. Gdy budżet się dopnie, specjalistyczna firma górnicza rozpocznie budowę chodnika, który pozwoli na wejście do bazaltowych sztolni.

Zachęcam osoby oraz firmy z Lubania i okolic do wzięcia udziału w tym spektakularnym przedsięwzięciu. Projekt realizujemy dla naszego miasta i całego regionu. Stworzenie jedynej w Europie trasy turystycznej we wnętrzu, można powiedzieć, wulkanu, to jest coś co by wyróżniało Lubań na tle innych miast. Stwórzmy lepsze jutro razem. Skoro zaufało nam takie przedsiębiorstwo jak KGHM, to chyba świadczy o tym, że nie jest to jakieś byle jakie przedsięwzięcie - dodaje Sebastian Terenda.

Cały czas można dołączyć do grona darczyńców, dzięki którym możliwe będzie zbadanie tajemniczych poniemieckich sztolni, które w 1945 roku zostały wysadzone przez wycofujące się Niemieckie wojska, na portalu zrzutka.pl wciąż prowadzona jest zbiórka pieniędzy.


Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 01.06.2021 21:12
Oczywiście ,jeśli trzeba dadzą i milion wzamian za możliwość przywozu odpadów do Ksieginek ? wystarczy pomyśleć przez 5 sekund..

Księginiarz 01.06.2021 22:06
Może pomyśl 100 sekund-odpady chcą przywozić niemcy.KGHM nie ma z tym nic wspólnego

Thrud 31.05.2021 19:12
Fantastyczna wiadomość, trzymam mocno kciuki za powodzenie misji :)

regent 31.05.2021 14:33
Brawo! Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama