Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:39
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Od dziś po niemieckiej stronie mniejsze obostrzenia

Od 28 maja 2021r. w powiecie Görlitz tracą moc regulacje „federalnego hamulca bezpieczeństwa”, ponownie obowiązują przepisy saksońskiego rozporządzenia o ochronie przed koronawirusem, a w życie wchodzą kolejne poluzowania:
  • Źródło: www.kreis-goerlitz.de
Od dziś po niemieckiej stronie mniejsze obostrzenia
Autor: Monika Pecov
Oceń

Kontakty i spotkania prywatne

Domownicy z jednego gospodarstwa domowego mogą spotkać się z domownikami innego gospodarstwa domowego, nie wliczając dzieci do 14. roku życia, jednak nie więcej niż 5 osób w pomieszczeniach zamkniętych, poza nimi nie więcej niż 10 osób.
Zakaz przemieszczenia się między godziną 22 i 5 zostaje zniesiony.

Gastronomia i turystyka

Restauracje mogą otworzyć ogródki zewnętrzne i przyjmować w nich gości po uprzedniej rezerwacji terminu i przy dokumentowaniu kontaktów. W przypadku kilku osób z różnych gospodarstw domowych siedzących przy jednym stoliku muszą one posiadać aktualne negatywne testy.

Dopuszcza się prowadzenie kempingów i miejsc dla kamperów oraz turystyczny wynajem mieszkań.

Kultura

Muzea, biblioteki, galerie, wystawy, miejsca pamięci, kina, teatry, sceny, opery, sale koncertowe, teatry muzyczne i podobne obiekty publiczne, jak również plenerowe imprezy kulturalne, mogą działać pod warunkiem rezerwacji terminów i posiadania aktualnego negatywnego testu.

Otwarcie kin drive-in, wypożyczalni multimedialnych w bibliotekach, bibliotek specjalistycznych, bibliotek uniwersyteckich, Saksońskiej Biblioteki Państwowej i Uniwersyteckiej, Niemieckiej Bibliotece Narodowej oraz archiwów publicznych jest dozwolone bez wyżej wymienionych warunków.

Otwarcie ogrodów botanicznych i zoologicznych, zwierzyńców, jak również wszelkiego rodzaju oprowadzenia po mieście, wycieczki przyrodnicze z przewodnikiem są dopuszczone pod warunkiem rejestrowania kontaktów i posiadania aktualnego negatywnego testu.

Zwiedzanie miasta, oprowadzanie grup i wycieczki przyrodnicze z przewodnikiem mogą odbywać się z udziałem maksymalnie 10 osób.

Uprawianie sportu

Dozwolony jest bezkontaktowy sport w klubach fitness i siłowniach itp. oraz kontaktowy sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu pod warunkiem rejestrowania kontaktów i posiadania aktualnego negatywnego testu. Bez posiadania testu możliwy jest bezkontaktowy sport na obiektach na świeżym powietrzu dla osób dorosłych oraz sport kontaktowy dla grup do 20 osób niepełnoletnich.

Usługi kosmetyczne i salony masażu

Salony kosmetyczne i masażu mogą działać pod warunkiem rejestrowania kontaktów i posiadania aktualnych negatywnych  testów przez klientów.

Szkoły podstawowe

Szkoły podstawowe mogą powrócić do regularnych zajęć stacjonarnych w ograniczonym trybie. Obowiązek obecności w szkole pozostanie nadal zawieszony, co oznacza, że uczniowie będą nadal mogli pisemnie zwalniać się ze stacjonarnego uczestnictwa w zajęciach. Zwolnienie musi być uzasadnione względami ochrony przed zakażeniem. Nadal w szkołach obowiązywać będą maseczki ochronne i testy dwa razy w tygodniu. Zaświadczenie o wyniku testu będzie można wykorzystać poza szkołą np. na zajęcia w szkole muzycznej, odwiedzenie zoo itp.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama