Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 21:02
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zakaz ruchu turystycznego na granicy z Czechami utrzymany

Piękna pogoda zachęca do górskich wędrówek. Miłośnicy Karkonoszy szczególnie upodobali sobie szlaki albo łączące się, albo zupełnie prowadzące przez teren naszych południowych sąsiadów. Niestety przekroczenie granicy z Czechami w celach turystycznych jest nadal niedozwolone, a to dlatego, że Polska nadal znajduje się na liście państw wysokiego ryzyka.
Zakaz ruchu turystycznego na granicy z Czechami utrzymany
Autor: pixabay
Oceń

Nadal do Czech możemy się udać jedynie w ważnych powodów zdrowotnych, rodzinnych bądź urzędowych, co zresztą musi znaleźć swoje potwierdzenie w odpowiednich dokumentach, a taka wizyta nie może trwać dłużej jak 12 godzin. Wtedy nie mamy obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19.

TRANZYT drogą lądową przez Czechy do 12 h możliwy po wykonaniu testu na koronawirusa (PCR wykonany nie później niż do 72 h przed wjazdem lub antygenowy wykonany nie później niż do 24 h przed wjazdem).

Jednym słowem na wycieczki w czeskie Karkonosze będziemy musieli jeszcze poczekać, z komunikatu czeskiego ministerstwa zdrowia wynika, że zakaz ruchu turystycznego zostanie utrzymany do końca maja.


Napisz komentarz
Komentarze
Wop 11.05.2021 12:51
Idzie nowa fala z bobajuu szczepionki nie pomogą

Polcio 11.05.2021 12:29
A na zakupy do pobliskiego miasteczka w Czechach to można jechać? Tęsknię za Kofolą i czeskim smażonym serem oraz za knedlikami.

A no 11.05.2021 21:10
To ne je take proste. Zdrawim

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama