Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 12:10
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Sudecki Festiwal Minerałów z Lawą, czy bez?

Jeśli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią, to w tym roku w Lubaniu odbędzie się kilka imprez.
Sudecki Festiwal Minerałów z Lawą, czy bez?
Oceń

Chyba wszystkim brakuje wydarzeń, na które moglibyśmy wybrać się całą rodziną. Jest nadzieja, że choć w pewnej części wrócimy do normalności.

Od 2 do 4 lipca planowana jest kolejna edycja Sudeckiego Festiwalu Minerałów.

Wszystko wskazuje na to, że impreza dojdzie do skutku - na ile pozwolą na to obostrzenia. Pojawią się wystawcy, będzie giełda oraz strefa cateringowa. Wystawcy oraz kolekcjonerzy są już w blokach startowych. Są mega spragnieni udziału w tej imprezie ponieważ cały rynek kolekcjonerski stoi. Jest bardzo duże zainteresowanie - informuje Bartosz Kuświk, dyrektor lubańskiego MDK.

Organizatorzy chcą stworzyć uliczkę w stylu średniowiecznym, co byłoby atrakcją dla najmłodszych. Jeśli chodzi o Lawę gwiazdą wydarzenia ma być Grzegorz Hyży. Impreza stoi jednak pod znakiem zapytania.

Do połowy maja powinna być decyzja czy SFM odbędzie się z Lawą, czy jedynie odbędzie się część na rynku - zaznacza Bartosz Kuświk.

Drugą imprezą ma być Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Bukowińskie Spotkania, który planowany jest na 26-27 sierpnia. Z pewnością wystąpią w nim zespoły z Polski. Czy pojawią się ekipy z Węgier, Rumunii i Ukrainy na ten moment nie wiadomo. Impreza w przeciwieństwie do poprzednich lat ma odbyć się w parku na Kamiennej Górze.

Plan jest taki, aby wydarzenie połączyć z Dniem Aktywnej Rodziny. Jako organizatorzy chcemy, aby te imprezy się odbyły. Mamy też sygnały od mieszkańców, że także im brakuje wydarzeń. Wierzymy, że będzie dobrze - kończy dyrektor lubańskiego MDK.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Baltazar 08.05.2021 17:26
Poco

dlb 07.05.2021 15:11
SFM w ogóle nie powinien się odbyć

Xxxx 08.05.2021 07:02
Niby dla czego? Pewnie jako się odbędzie to pierwszy będziesz na placu

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama