Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:16
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Nowogrodziec. Złodziej recydywista znaleziony w specjalnie przygotowanej skrytce

Policjanci z Nowogrodźca kolejny raz zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który tym razem podejrzany jest o kradzież mienia i nielegalny pobór prądu. W ostatnich miesiącach mundurowi udowodnili mu 8 przestępstw w tym kradzieże z włamaniami, posiadanie narkotyków oraz ucieczkę samochodem. Zatrzymany to recydywista, dlatego grozi mu surowa kara.
Nowogrodziec. Złodziej recydywista znaleziony w specjalnie przygotowanej skrytce
Autor: KPP Bolesławiec
Oceń

Policji z Nowogrodźca ustalili sprawcę kradzieży mienia w postaci akumulatora, felg, rozrusznika i kabli. Mężczyzna, aby uniknąć aresztowania ukrywał się przed śledczymi tworząc specjalny schowek w konstrukcji budynku.

W wyniku szczegółowego przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli kryjówkę i dokonali zatrzymania podejrzanego, ujawniając kolejne przestępstwo popełniane przez 34-letniego mieszkańca gminy Nowogrodziec.

W miejscu zamieszkania mężczyzna miał porozciągane przedłużacze doprowadzające prąd do grzejnika i telewizora. W skrzynce, gdzie były podłączone przewody, brakowało jednak licznika. Przedstawiciele zakładu energetyki potwierdzili, że pobór prądu jest nielegalny. Z wyliczeń elektrowni wynika, że mężczyzna dokonał kradzieży energii na kwotę ponad 6 tysięcy złotych. - informuje asp. Szt. A. Kublik-Rościszewska, oficer prasowa KPP w Bolesławcu.

Zatrzymany jest dobrze znany policjantom. W ostatnich 6 miesiącach na podstawie materiałów dowodowych mundurowi udowodnili mu popełnienie łącznie 8 przestępstw. 34-latkowi zarzuca się m.in. umyślne uszkodzenie mienia, kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych, ucieczkę przed patrolem kierując samochodem pomimo sądowego zakazu, posiadanie narkotyków. Teraz do listy zarzutów dodano kradzież prądu.

Sprawca był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego jako recydywiście może mu grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama