Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:49
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zmagania Samurajów na mistrzostwach

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią i obostrzeniami do rywalizacji sportowej wrócili zawodnicy KS Samuraj Lubań. W Legnicy zorganizowano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy południowej (woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie) oraz Mistrzostwa Ziemi Legnickiej, które zaliczano jako kwalifikacje do Mistrzostw Polski. Organizatorem był Klub Tora Legnica.
Zmagania Samurajów na mistrzostwach
Autor: KS Samuraj Lubań
Oceń

Konkurencja KUMITE...

W pierwszej imprezie rywalizowało troje naszych zawodników. Największy sukces osiągnęła Patrycja Przyłucka, która zwyciężyła w kategorii Kumite +50kg wygrywając 3 walki. W pierwszej rundzie pokonała Nadię Dziedzic (Nidan Zawadzkie) 4:1. W walce półfinałowej z Jagodą Mierzwińską (Bushido Kędzierzyn-Koźle) odwróciła losy rywalizacji ze stanu 0:2 na 3:2. Finał z Magdaleną Adamską (Budokan Wrocław). Patrycja zaczęła od straty dwóch punktów, jednak z każdą sekundą dominowała coraz bardziej. Przy wyniku 1:2 dwukrotnie zmusiła przeciwniczkę do ucieczki poza matę, co ostatecznie pozwoliło wygrać jej pojedynek.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Hubert Urbańczyk, który wygrał 3 walki i jedynie w finale musiał uznać wyższość Oskara Szkolnickiego (Zarzewie Prudnik). Po drodze pokonał zawodników z Krapkowic, Cieszyna oraz kolegę klubowego Maksa Galińskiego, ostatecznie zdobywając brązowy medal.

Kolejny zawodnik Samuraja Maksymilian Galiński stoczył 3 walki. Po przegranej z Hubertem Urbańczyk, w repasażach wygrał jedną walkę, awansując do kolejnej rundy, a w medalowym starciu minimalnie przegrał 0:1 z Filipem Chitryniewiczem (Shindo Cieszyn), ostatecznie zajmując 5 miejsce.

Po zmaganiach młodzików rozpoczęły się Mistrzostwa Ziemi Legnickiej, w których reprezentowały nas Amelia Jędrych (kumite juniorek młodszych -54kg – 21 zawodniczek) i Amelia Gryganiec (kumite juniorek młodszych -47kg – 19 zawodniczek).

Amelia Jędrych w pierwszej walce musiała uznać wyższość Marty Cieślak (Shotokan Krapkowice), która niestety odpadła w następnej rundzie i marzenia o repasażach dla naszej zawodniczki legły w gruzach.

Amelia Gryganiec stoczyła zacięty bój z Mają Celoch (Bodaikan Szczecin) walcząc punkt za punkt do stanu 3:3 jednak w końcówce przeciwniczka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrała walkę. Niestety i w tym przypadku nie mogliśmy liczyć na repasaże dla Amelii.

Dla naszych juniorek był to pierwszy start w tej kategorii wiekowej i na tak wysokim poziomie sportowym. Mimo porażki zdobyły cenne doświadczenie i wyciągną wnioski na przyszłość.

W klasyfikacji medalowej MMM KS Samuraj Lubań zajął 4 miejsce.Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama