Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 05:48
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Będzie remont drogi przez Pisarzowice

Ponad cztery miliony siedemset dziewięćdziesiąt tysięcy złotych pozyskał Powiat Lubański z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
  • Źródło: Powiat Lubań
Będzie remont drogi przez Pisarzowice
Autor: Powiat Lubań
Oceń

Środki te wydatkowane zostaną m. in. na remont drogi powiatowej biegnącej przez Pisarzowice.

Na remont tej drogi Powiat Lubański pozyskał ponad dwa miliony trzysta siedem tysięcy złotych. Pozostałe środki w kwocie przekraczającej milion sto dziewięćdziesiąt dwa tysiące złotych pochodzić będą z budżetu powiatu. Jest to inwestycja za ponad 3 mln złotych, a procedura przetargowa już ruszyła. 

Przebudowa nawierzchni poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu samochodowego. Nowa nawierzchnia oraz przebudowa istniejących elementów pasa drogowego, poprawią także komfort ruchu oraz estetykę drogi prowadzącej z Pisarzowic do Nowej Karczmy. To ważna droga dla powiatu, a przede wszystkim dla mieszkańców Pisarzowic. Radni wyrazili zgodę na realizację tej inwestycji. Jeszcze w tym roku droga ta oddana zostanie do użytku.

W ramach tych środków milion dwieście tysięcy złotych przeznaczone zostało na zakup nowego aparatu rentgenowskiego dla Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu.

Środki pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wydatkowane zostały również na kompleksową przebudowę 670-metrowego odcinka drogi w ciągu ulic Słowackiego i Kopernika w Lubaniu, a pozyskane środki w kwocie przekraczającej milion sześćset tysięcy złotych pozwoliły na jej sfinalizowanie. W tych ramach przebudowano również sieci kanalizacyjne, części sieci wodociągowych oraz gazowych. Prace te wykonało Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Polska Spółka Gazownicza.

- To znakomita wiadomość. Ponad cztery miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kolejny dowód naszej konsekwencji i skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację inwestycji, które są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców - mówi Walery Czarnecki, starosta lubański. 

Reszta kwoty przeznaczona została na realizację projektu pt. „Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim, Bolesławieckim i Gminie Miejskiej Lubań”. Przedmiotem projektu jest wprowadzenie zaawansowanych e-usług publicznych, pozwalających odbiorcom na kompleksowe załatwienie spraw urzędowych. Starostwo lubańskie pozyskało na ten cel milion dziewięćset tysięcy złotych.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Mmb 20.11.2021 07:01
I to ma być ta droga ??? Lepiej bylo zostawić starą!!!

Obywatel 20.11.2021 06:47
Remont drogi w Pisarzowicach to porażka!!! Asfalt wylany na Asfalt to jest remont drogi!!! Nie można z posesji wyjechac na drogę bo takie góry porobione...porażka

Jan. 28.04.2021 18:22
Kiedy, kiedy??? Od lat słyszymy tę śpiewkę

Sołtysiaczka 27.04.2021 20:01
A po co im tam na tej wiosze utwardzona nawierzchnia skoro powinni do dzisiaj jeździć furmankami?

mieszkanka Pisarzowic 28.04.2021 08:53
Twój komentarz jest na poziome zerowym i świadczy o Twojej inteligencji .. To już dla mieszkańców wsi nie należy się porządna droga ?? Przejedź się swoją ''furmanką'' po tej wiosce i zobacz w jakim stanie jest nawierzchnia. I proponuje zmienić swoje myślenie i nastawienie, że wioski (lub akurat dana wieś) są zacofane, nic się nie należy i są najgorsze, ''Szanowna'' Pani

mieszkańcy 27.04.2021 17:17
w końcu, dziękujemy Panie Starosto!

Łazek 27.04.2021 13:40
Oo juz widze komentarz pierwszego fachowca rrr co ci poszerza jakim cudem strumyk zasypia czy ploty ludziom rozpierdzielą??? Wez sie za robote a nie bezsensowne pisanie komentarzy

Teo 27.04.2021 13:05
Oczekuję bardziej dokladniej informacji co konkretnie będzie robione . Bo jeżeli tylko wymiana nawiwrzchni to do kitu z taką modernizają!!! Nie poprawi to bezpieczeństwa jak to piszecie w artykule!

rrrrr 27.04.2021 12:20
Rozumiem, że poszerzą obecną drogę?

prprprrrprprpr 27.04.2021 12:59
kosztem czego?

rrrrr 27.04.2021 13:17
kosztem pobocza i rowów

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama