Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 11:00
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Nowy lubański punkt szczepień dopiero w maju

Jeszcze w tamtym tygodniu informowaliśmy, że lubański magistrat jest praktycznie gotowy do uruchomienia masowego punktu szczepień w lubańskim MOSiR jeszcze w kwietniu. Zmiana taktyki przez rządzących oddaliła wizje przyspieszenia szczepień mieszkańców Lubania.
Nowy lubański punkt szczepień dopiero w maju
Autor: pixabay
Oceń

Zgodnie z pierwotnymi założeniami masowy punkt szczepień w Lubaniu miał wystartować jeszcze w kwietniu. Zmiana założeń i wdrożenie programu pilotażawego wykluczył lubański punkt z programu. Dziś wiemy, że najwcześniej dodatkowy punkt szczepień w Lubaniu będzie mógł wystartować w maju, jednak wszystko zależy od ostatecznych decyzji NFZ i Ministerstwa, i oczywiście dostaw szczepionek.

Jesteśmy gotowi do uruchomienia masowego punktu szczepień, zarówno kadrowo jak i lokalowo i sprzętowo jesteśmy przygotowani. Jeżeli otrzymamy oficjalną decyzję to mam nadzieję, że w maju uda się uruchomić punkt szczepień. - powiedział Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

Do programu pilotażowego na Dolnym Śląsku zakwalifikowano 35 masowych punktów szczepień. Najbliższy w Bolesławcu działa od 12 kwietnia, natomiast jego potencjał będzie w pełni wykorzystany w momencie odpowiednich dostaw szczepionek.


Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec 17.04.2021 23:07
Za organizację służby zdrowia w powiecie lubanskim odpowiada starosta i/lub jego zastępca. Ci dwaj panowie mają konkretne imiona i nazwiska. Walery Czarnecki i Konrad Rowiński. Może w końcu obaj zabiorą publicznie głos i wytlumaczą, dlaczego w ilosci szczepień przegonił nas nawet Lwówek? Dlaczego w samym Lubaniu jest tylko jeden punkt szczepień a mieszkańcy jeżdżą po okolicy a nawet do Wrocławia? Dlaczego lubańscy lekarze w POZ-tach nie szczepią podczas gdy po sąsiedzku jest to normą? Moze redakcja zada te pytania, bo wszyscy widzimy jak jest.

wściekły 19.04.2021 07:38
to prawda ja nawet nie jadę po okolicy tylko do Lądka

Baśka 17.04.2021 19:47
NFZ nie wydaje zgody samorządowcom na otwarcie masowych punktów szczepień ponieważ nie byłby to sukses rządy tylko samorządu!

total 17.04.2021 10:44
Jak tak bardzo Staroście i Burmistrzowi znowu nie wyszło z organizacją punktów szczepień w mieście, to niech wrócą do początku sprawy i wystąpią do NFZ o odebranie dofinansowania z naszych składek tym prywatnym medykom. Przecież i tak w tej sytuacji nie mamy możliwości korzystania z lecznictwa na prawidłowym poziomie.

Mieszkaniec powiatu 15.04.2021 14:33
może Tereska podejmie interwencję? Czy tez bezobjawowa?

obserwator1 15.04.2021 18:49
Dobrze by było zapytać co zrobiła w tej sprawie rola portalu zrobić wywiad.Ale szczepić nie będzie od tego są lekarze a w Lubaniu dno! Najlepiej żeby pochowali się w piwnicach i czekali na koniec pandemii .Jestem ciekaw jakby działali w czasie prawdziwej wojny chyba pierwsi by pouciekali i zostawili jak teraz

mieszkaniec Głównej 15.04.2021 13:24
Standard jak to w Lubaniu tu się wiecznie nic nie daje. Wszystkie ościenne powiaty szczepią w POZ bez problemu w Lubaniu miasto powiatowe Jeden brawo!! Wszędzie zarejestrujesz auto wchodząc do Urzędu zaznaczam wchodząc tylko nie w Lubaniu tu paniusie boja się Covida . Dookoła sie wszystko rozwija a tu sie dosłownie zwija . Niestety takie mamy władze zaczynając od Burmistrza na Staroście kończąc zero pojęcia o zarządzaniu. Panowie pozapominali łącznie z Paniami które tam siedzą zapominają z czyich podatków tam siedzą i że wybory zweryfikują takie postępowanie

Mieszkaniec Różanej 15.04.2021 12:45
No przecież miało być tak pięknie, pan burmistrz zachwalał, że wszystko gotowe i co znowu "nie da się". W Zgorzelcu zaczynają szczepić, Bolesławiec to samo, a w Lubaniu "nie da się".

obserwator1 15.04.2021 10:31
wczoraj został wysłany mój post gdzie jest i dlaczego nie został umieszczony czyżby lewicowa cenzura portalu!Treść postu nie zawierała ,wulgaryzmów tylko opinie o braku szczepień przez tzw.lekarzy lubańskich którzy wypięli się na swoich pacjentów i starostwo oraz miasto które nic nie zrobiło wiedząc jaka jest sytuacja ze szczepieniami w Lubaniu.Lekarze się poszczepili starostwo pewnie też i mają te tzw.elity resztę w poważaniu.myślę że post będzie opublikowany i poprzedni też.

Ja nr1 15.04.2021 08:03
Czy aby na pewno jeteście gotowi? Czego zabrakło w przygotowanej przez miasto/starostwo dokumentacji? Do Dworczyka ta wypowiedź nie dotrze więc można winą obarczać rząd. A dlaczego w Bolesławcu i Zgorzelcu wszystko się udaje?

Krystyna 14.04.2021 20:15
Zastanawiam się czy lekarz z praktyki lekarskiej będzie mógł patrzeć na pacjęta po pandemii , zamknęli się w pustych gabinetach i udają że pracują. To wzór do naśladowania .

Jerzy B. 14.04.2021 19:50
Może wojewoda by zareagował??? Takie działania rządu świadczą o bagatelizowaniu zdrowia i życia obywateli. Tzw zjednoczona prawica chce zbić kapitał polityczny naszym kosztem

Obserwator1 15.04.2021 11:56
Czyżby naszym tzw.lekarzom lubańskim prawicowy rząd zabronił szczepić lubaniaków?A to że lekarze wypieli się na swoich pacjentów to świadczy o nich .Chyba niema w Polsce drugiego miasta żeby tak lekarze lekceważyli swoich pacjentów.W tym też udział ma głównie starosta za brak właściwego działania.Elita pewnie się poszczepiła i resztę ma w poważaniu

Jerzy B. 15.04.2021 14:03
Tak jak piszesz, rząd zabronił. Nie wypowiadaj się jeśli nie masz wiedzy. Czytaj ze zrozumieniem.

Ja nr 1 17.04.2021 13:19
Nienawiść cię zaślepia i odbiera możliwość logicznego myślenia. Najwięcej (poza zwykłymi obywatelami) traci przez pandemię rząd. Opozycja stara się jak może aby zbić kapitał polityczny na tej tragedii.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama