Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 07:04
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Klasa dla blogerów? Nowoczesna pracownia multimedialna w szkole w Rakowicach

Przy wyborze szkoły, tak uczniowie jak i rodzice zastanawiają się jak wszechstronne wykształcenie można zdobyć. Szkoła w Rakowicach Wielkich proponuje szereg możliwości w zdobywaniu dodatkowych umiejętności - od kursu prawa jazdy przez kurs florystyczny, po kurs baristy. Nowoczesne i świetnie wyposażone pracownie pozwalają uczniom poznać i pracować nie tylko w klasycznych zawodach. Niektórzy z nastolatków marzą o karierze w sieci i zostaniu influencerami, albo blogerami, aby w ten sposób zarabiać na życie. Wszystko to pod okiem świetnie przygotowanej kadry.
Klasa dla blogerów? Nowoczesna pracownia multimedialna w szkole w Rakowicach
Oceń

Dodatkowe kursy i szkolenia to dodatkowe zawody

W dzisiejszych czasach, na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy zdecydowanie łatwiej odnaleźć się osobom, które mają w rękach kilka zawodów. Wie o tym dyrekcja, wiedzą i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, którzy realizują projekty i pozyskują milionowe dotacje na organizację dodatkowych kursów i szkoleń dla swoich uczniów.

Kurs prawa jazdy kategorii „B” – samochód osobowy, kategorii „T” – ciągnik rolniczy, kategorii „C+E” – samochód ciężarowy z przyczepą, kurs na koparko- ładowarkę, wózki widłowe, kurs stylizacji paznokci, florystyczny, baristy, czy barmański … to tylko niektóre z kursów w jakich mogą uczestniczyć uczniowie podczas nauki w Rakowicach Wielkich. Chętnych nie brakuje, bo tak młodzi ludzie, jak i ich rodzice zdają sobie sprawę z możliwości jakie w dorosłym życiu dają takie dodatkowe i cenne umiejętności.

Uczniowie prowadzą własne firmy

Chyba każdy, kto prowadzi, bądź prowadził własną działalność gospodarczą wie, jak trudno jest zacząć. Jak ocenić zapotrzebowanie na produkt, jak zorganizować finanse i prowadzić księgowość, jak wycenić własną pracę, zdobywać klientów i nowe rynki, jak poruszać się w gąszczu przepisów i urzędniczej biurokracji? To pytania, na które zazwyczaj każdy sam musiał znaleźć odpowiedzi.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych chce inspirować młodych ludzi i pomóc im przygotować się na przyjęcie odpowiedzialności za swoją przyszłość, dlatego dyrekcja wyszła z inicjatywą „zakładania firm”.

– Poprzez te „firemki” staramy się nauczyć i wyczulić na najważniejsze rzeczy, tak żeby pokazać uczniom już dziś, jakimi prawami rządzi się rynek. W szkole funkcjonuje już kilka „firm”, na bazie których uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę o własnym biznesie. Jest to np. „Kuchcik”, czyli firma zajmująca się gotowaniem, cateringiem, czy „Garden”, czyli firma zajmująca się projektowaniem i utrzymaniem terenów zielonych, jest również zarządzanie sieciami informatycznymi, fotografia, reklama w sieci, czy szeroko rozumiane multimedia. Zainteresowanie tym projektem wśród uczniów jest bardzo duże.- tłumaczy Pan Józef Łącz nauczyciel w ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Nowoczesne media

Niektórzy z nastolatków z kierunku technik informatyk marzą o karierze w wirtualnej rzeczywistości, o zostaniu influencerami, blogerami i w ten sposób o zarabianiu na życie. Wbrew pozorom to nie mrzonka, a jedna z dynamiczniej rozwijających się branż. Rynek wart jest miliony, a czołowi Polscy blogerzy zarabiają dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie i są idolami młodzieży porównywalnymi z gwiazdami sportu czy muzyki. Ich praca oparta jest na bazie mediów i wymaga nie tylko zapału i talentu, ale także wiedzy o prowadzeniu biznesu, wiedzy o aspektach czysto technicznych takich przedsięwzięć, o zapotrzebowaniu sprzętowym, czy choćby jak realizować streaming, żeby był ciekawy i przyjazny dla oka i ucha odbiorców.

– Młodzież te potrzeby widzi i widzi swoje możliwości rozwoju w tym kierunku – zauważa Pan Łącz - szkoła wspiera i pomaga w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.

Nowoczesna pracownia multimedialna

Stąd w ZSE-T w Rakowicach Wielkich zrodził się pomysł na stworzenie nowoczesnej pracowni multimedialnej, w której uczniowie mogliby realizować swoje pasje i poznawać nowoczesne technologie. Jej koszt to grubo ponad sto tysięcy złotych. Wśród poczynionych już zakupów są drony, wydajne komputery, nowoczesne aparaty, gimbale, statywy, bezprzewodowe mikrofony, studyjne głośniki odsłuchowe, czy monitory graficzne. Wszystko dla uczniów, którzy będą chcieli poświęcić się pracy w mediach, w sieci. Nowoczesna pracownia pozwoli uczniom nauczyć się obróbki dźwięku i obrazu oraz tego, jak na tym zarobić.

Dziś ten nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt ma służyć do poszerzania pasji uczniów, jednak wkrótce będzie on także wykorzystywany do robienia certyfikowanych kursów, a w dalszej przyszłości jest szansa na utworzenie klasy o profilu mediów. Być może wkrótce właśnie z Rakowic Wielkich będą wywodzić się następcy „Ekipy Friza”, czy „Izaka”.

Więcej o kierunkach kształcenia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, a także dodatkowych kursach i szkolenia możecie się dowiedzieć ze strony szkoły zsetrakowice.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 75 782 43 63.


Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama