Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 6 października 2022 05:43
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Prokuratorzy pomogą pokrzywdzonym

Przed nami kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 22 do 28 lutego 2021 r. osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną w Prokuraturze Rejonowej w Lubaniu.
  • Źródło: Prokuratura Rejonowa w Lubaniu
Prokuratorzy pomogą pokrzywdzonym
Oceń

Już tradycyjnie w organizację obchodów - oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej - aktywnie włączyli się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym  22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

W związku z Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw w dniach 22-28.02.2021 r. w godzinach 8:00 - 14:00 prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Lubaniu telefonicznie pełnić będą dyżury i udzielać informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw.

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama