Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Pierwszy ozdrowieniec w powiecie lubańskim! Sytuacja epidemiologiczna dane z 8 kwietnia 2020

Mamy w powiecie pierwszą osobę, która wyzdrowiała po przebyciu choroby wywołanej wirusem Sars-coV-2.
Pierwszy ozdrowieniec w powiecie lubańskim! Sytuacja epidemiologiczna dane z 8 kwietnia 2020

To bardzo dobra wiadomość. Wczoraj mieszkanka Świeradowa-Zdroju, po kolejnym negatywnym wyniku na obecność koronawirusa, dowiedziała się, że ustąpiły u niej objawy choroby zakaźnej!

W ten sposób liczba osób chorych na Covid-19 spadła z 25 na 24!

Od dziś informacje o sytuacji epidemiologicznej w powiecie będziemy przekazywali Wam z jednodniowym opóźnieniem. Odstępstwa od tego będą jedynie w sytuacjach szczególnych.

Na dzień 8 kwietnia 2020 roku na terenie powiatu mieliśmy 24 chorych z potwierdzonym Covid-19 i jednego ozdrowieńca.

20 chorych przebywało w izolacji domowej, a 4 ze względu na stan zdrowia było hospitalizowanych.

Dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego znajduje się na oddziale zakaźnym bolesławieckiego szpitala i oczekuje na wynik testu.

Przebadanych z wynikiem ujemnym było 163, na kwarantannie rządowej znajdowały się 444 osoby, na kwarantannie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 157 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym 59.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Vir 10.04.2020 11:25
A testy robi sie na objawy choroby czy na obecność virusa?

Gość 09.04.2020 19:34
Ozdrowieniec to nie jest ktoś,kto wyzdrowiał. Tylko nie ma już u niego bjawów choroby.

O.N.A. 09.04.2020 18:22
Oby tak wszyscy nasi zarażeni mieszkańcy wrócili do zdrowia! Trzymaj mocno kciuki!

Norbi 09.04.2020 17:09
Możecie podetrzeć się tymi "testami", bo wykonana nawet trzecia próba nie daje 100% wiarygodności w kwestii zarówno pozytywnej, jak i negatywnej. Zacznijcie się lepiej zastanawiać nad tym, w jaki sposób będziecie bronili siebie i swoje rodziny przed zabójczymi "cudownymi" szczepionkami, które będziecie mieli wstrzykiwane z lufą przy skroni... :/

Gazer. 09.04.2020 17:05
Daje sie w palnik dwa tygodnie. Na glupie pytania glupia odpowiedz

tobi 09.04.2020 16:49
Pierwszą zdiagnozowaną testem.

Rob 09.04.2020 13:56
Skąd oni wiedza że dana osoba wyzdrowiala ?Skoro od kilku dni liczba wykonanych testow się nie zmienia.

Jola 09.04.2020 13:55
Jakże się cieszę.Duzo zdrowia i Wesołych Świat Jednakże martwi mnie ilość testów przeprowadzanych w powiecie i Lubaniu.Ilu ludzi choruje bezobjawowo,chodzi i zaraza?

Zbyszko 09.04.2020 14:15
Jak sobie ofermo batalionowa wyobrażasz ustalenie ilu choruje bezobjawowo? Trzeba by cała populację powiatu badać testami a to przecież jest niewykonalne. Poza tym dzisiaj zbadany z wynikiem (-) jutro już może mieć wew sobie bakcyla i zarażać.

Jola 09.04.2020 17:46
Zbyszko najwyższy czas stać się Zbigniewem.Wiem ,że niektórzy nie są w stanie ogarnąć nawet podstawowych wiadomości,ale testy i lokalizacji osób zakażonych i nosicieli w pandemii jest kluczowe.Niestety niektóre bataliony Zbyszka są pełne oferm

Vir 10.04.2020 11:32
Sytuacje zozwiąże tylko test 2w1 czy przeszedłeś już chorobe lub nie jesteś chory

Jola 09.04.2020 16:26
Zbyszko.Z tobą jest chyba coś bardzo nie tak,a może to tylko kryzys wieku średniego.Moze nie wiesz no bo i skąd możesz, ty, tov wiedzieć Najważniejsze w pandemii jest zlokalizowanie osób zakażonych.No ale cóż w całym batalionie nie większego buraka

Mędrzec 09.04.2020 13:49
DO AUTORA - PROSZĘ SIĘ DOEDUKOWAĆ OZDROWIENIE TO USTĄPIENIE OBJAWÓW CHOROBY POMIMO POZYTYWNEGO WYNIKU BADANIA.

Polecam słownik 09.04.2020 15:35
https://sjp.pl/ozdrowieniec

XYZ 09.04.2020 18:07
Ja się proszę „doedukować” i przed napisaniem takiego komentarza najpierw zajrzeć do słownika albo ustawy. Ozdrowieniec to osoba, u której ustąpiły objawy choroby, ale nie wykluczone że po jakimś czasie test będzie znowu pozytywny.

Halina 09.04.2020 13:47
Jak właściwie leczy się tę chorobę ?

Sewerek 09.04.2020 14:23
Po prostu się leczy - leżysz, pijesz elektrolity, zimne okłady jak masz gorączkę, a jak sie dusisz - to maska respiratora na twarz i .... modlitwa!

Romek 09.04.2020 15:28
Jak hiszpankę i tyle

zulu 09.04.2020 16:48
Albo -albo.

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
kajakpolo
faza
koncert dla M
koncert
festiwal nowogrodziec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jędrek*Treść komentarza: Matematyka, królowa nauk zawiodła? Czy zawiodła wiedza i ocena sytuacji, ziemskich naukowców ?Data dodania komentarza: 10.05.2025, 10:46Źródło komentarza: Radziecka sonda nad Polską. Deorbitacja zarejestrowana nad PeruAutor komentarza: Ja tylko tak:Treść komentarza: Policjanci?. Przypadkiem.? A gdzie ta masa ludzi, w tym sąsiadów, a także znajomych i kolegów, oraz pracowników z MOPS, czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinnej ? Niech wszyscy uruchomią swoich podwładnych -urzędników po to, by mieć rozpoznanie tych rodzin , w których najmłodsi nie ochronią się sami, przed przemocą. Nie emigrantów-a własnych rodziców. Są tu konkretne nazwiska. Może nie znacie ich w takim małym miasteczku? Widnieją w urzędzie. Ja znam.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 10:40Źródło komentarza: Dziecko z poparzeniami i pijany ojciec. Policjanci przypadkiem odkryli dramat 10-latkaAutor komentarza: RitaTreść komentarza: TV Republika zorganizowała debatę - ale w ramach permanentnej manipulacji - w opcji narzuconej przez sztab Nawrockiego. Polegało to na tym, że zespól redaktorów przygotował pytania i zagadnienia i tylko w tych tematach miała się odbywać debata. Zadbali o to aby nie zadawano niewygodnych pytań Karolowi Nawrockiemu - przede wszystkim w kwestii skandalu z wyłudzonym mieszkaniem ..Data dodania komentarza: 10.05.2025, 10:39Źródło komentarza: Baner tak jak się pojawił, tak zniknął. Ktoś promował kandydata bez zgody?Autor komentarza: kajTreść komentarza: Zegnaj kolego z lat szkolnych.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 10:20Źródło komentarza: Zmarł Edward Witecki
ReklamaPowiat Lubań
Reklama