Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Aktualizacja. Pożar składowiska elektro odpadów

Dziś przed 13. w Wieży koło Gryfowa Śląskiego doszło do pożaru na terenie zakładu zajmującego się elektrorecyklingiem. Unoszący się w niebo słup dymu widoczny jest z wielu okolicznych miejscowości.
Aktualizacja. Pożar składowiska elektro odpadów

Pożar wybuchł na terenie Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, gdzie miesięcznie przerabiano kilkaset ton elektrośmieci. Płonie hałda zgromadzonych odpadów, zagrożone są budynki znajdujące się na terenie zakładu. Na miejscu pracują strażacy z powiatu lwóweckiego. 

Ze względu na samochodowe wycieczki gapiów, które utrudniały pracę ratowników policja zamknęła drogę DW360. Nieposłuszni gapie karani są mandatami. 
Zdjęcia: lwowecki.info

 

Aktualizacja

– Z pierwszych informacji wiadomo, że jest to 100m2 składowiska objętego pożarem i zagrożone są budynki magazynowe i budynki socjalno-biurowe. – wyjaśnia st. kpt. Andrzej Więdłocha Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim – Na tą chwilę (godz. 14) źródło pożaru nie jest jeszcze zlokalizowane. Na miejscu zdarzenie pracuje 11 zastępów straży pożarnej i przysyłane są kolejne jednostki, jedzie m.in. kontener pianotwórczy z Chojnowa. – dodaje.

O godzinie 15 źródło pożaru było już zlokalizowane. Około 16. na miejsce dojechał specjalistyczny kontener pianotwórczy PSP z Chojnowa. Ma on pomóc w odizolowaniu źródłą ognia, niemniej akcja potrwa wiele godzin.

Na chwilę obecną nie ma zagrożenia dla okolicznych miejscowości, niemniej jednak strażacy apelują o pozostanie w domach i zamknięcie okien. Prowadzenie akcji utrudniają warunki pogodowe – silny wiatr.

W zdarzeniu ucierpiał jeden z pracowników zakładu, który został zaopatrzony przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

Ustalaniem przyczyn pożaru po jego ugaszeniu zajmą się biegli.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec Świeradowa 07.04.2020 22:41
Macie ludzie nawalone w głowach, "ten ma auto za 100 ten za 200" trzeba nie mieć mózgu , leasing to się nazywa , budowanie kosztów. Świeradów jest rozwinięty tylko pod kątem turystyki i developerów, w okolicach Wczasowej są trzy duże inwestycje hotelowe. Rozumiem że jest potrzebny rozwój ale zrównoważony, drogi czy kanalizacja to jest progres , budowanie nowych atrakcji lub odświeżanie starych. Powiem szczerze, mi jako mieszkańcowi rozwój hotelarstwa w tak drastyczny stopniu przeszkadza bo te niegdyś urokliwa miejscowość traci swój urok.

Rozsądek 06.04.2020 17:51
Bezwarunkowo właścieciel składowiska powinien zostać skazany prawomocnym wyrokiem na długą odsiadke i bez prawa do wcześniejszego zwolnienia !! Dodatkowo ogromna kara finansowa i zamknięcie pseudo-biznesu !!

Stary Elektryk 06.04.2020 09:48
Pewnie opalal kable ,poszedł kawusie zrobić i zajęło się

?? 06.04.2020 07:26
Czyżby też szykował się do likwidacji działalności i bezrobocia?

huuum 05.04.2020 22:53
kto jest tym podpalaczem w cześniej Świecie i Pobiedna tteraz Wieża Gryföw ciekawe kiedy dorwią sprwcę

Yyyy... 05.04.2020 22:15
"W zdarzeniu ucierpiał jeden z pracowników zakładu, który został zaopatrzony przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego." - a w co został "zaopatrzony"? W opatrunki, żeby się sam mógł opatrzyć?

yyyy.... 05.04.2020 20:27
"W zdarzeniu ucierpiał jeden z pracowników zakładu, który został zaopatrzony przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego." - a w co został "zaopatrzony"? W opatrunki, żeby się sam mógł opatrzyć?

Ja... 05.04.2020 20:19
Obecnie w Bożkowicach ten dym osiada i wchodzi do mieszkań przez okna. Okropnie drapie w gardło. To trzeba oprzeć o jakiś sąd, za zaniedbania i świadome sprowadzenie katastrofy ekologicznej.

ZF 05.04.2020 19:02
Co elektryczne i elektroniczne to się odzyskało - to kilka ton - reszta to tworzywa - to uzupełnienie do skupowanej setki ton - jak to usunąć - z dymem wiatr gnał niestety w stronę gminy Leśna

Lubaniak 05.04.2020 18:15
Kłęby tego czarnego dymu było widać aż z Lubania.

Fire 05.04.2020 17:35
Nie tylko strażacy z powiatu lwóweckiego....

Obywatel112 05.04.2020 21:08
Z Lubańskiego były jakieś?

zulu 05.04.2020 16:46
Lepsza kasa z ubezpieczenia niż z tarczy antykryzysowej.

Dość podpalania śmierci!!!! 05.04.2020 16:09
Najgorsze jest to że robią to Polacy w swoim kraju ?????

Dość podpalania śmierci!!!!! 05.04.2020 15:58
Kiedy to się skończy ? Sami się potrujemy !!!Najborsze jest to że robią to Polacy w swoim kraju.??????

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
3 maj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TerencjuszTreść komentarza: Taka ma być młodzież - nie bać się ... Najskuteczniejszą formą budowania zależności jest zastraszanie, więc kler rzymsko katolicki wykorzystuje to w swojej ideologii zwanej „słowem bożym”. Wierni muszą usłyszeć o piekle i wiecznych męczarniach, o tym, że są niegodni i o tym co ich czeka gdy się sprzeciwią, by finalnie ukojono ich lęk obietnicą wiecznego zbawienia. Dzi8ala już prawie 2000 lat.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:17Źródło komentarza: Młodzi liderzy z Lubania zapraszają na Dzień OtwartyAutor komentarza: GringoTreść komentarza: I to są cwaniaczki niemcy, a gdzie teraz jest wspolnota europejska a gdzie Schengen to już ich nie obowiązuje coś im jest nie na rękę.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:10Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontroleAutor komentarza: Maciak na prezydentaTreść komentarza: A polscy pracownicy niemieckich firm powinni w ramach protestu masowo pójść na chorobowe do czasu zniesienia kontroli ok tysiąca euro zasiłku chorobowego wystarczy na życie w Polsce.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:09Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontroleAutor komentarza: CezaryTreść komentarza: Strefa shengen szkoda ze Bruksela nic z tymi Niemcymi nie może zrobić!!!!!!!!!!! Świat po drugiej wojnie światowej tylko i pozwala na wszystko. !!!!! Każdy obcokrajowiec jest postrzegany jako gorszy Niemiec zawsze ma rację w każdej sytuacji !!!Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:05Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontrole
ReklamaPowiat Lubań
Reklama