Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 12:25
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Zagrają czy nie zagrają?

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w związku z aktualną sytuacją związaną z koronawirusem i wynikającą z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. W praktyce oznacza to, że rozpoczęcie rundy wiosennej wydaje się mało prawdopodobne.
Zagrają czy nie zagrają?
Oceń

Drużyny nie mogą pracować, a więc tracą to nad czym pracowali przez całą zimę. W środowisku pojawia się coraz więcej opinii, że runda wiosenna w ogóle się nie odbędzie. Co dalej w takim przypadku? Czy utrzymany zostanie obecny stan na podstawie aktualnych tabel, czy rozgrywki 2019/2020 zostaną unieważnione?

Marcin Kocuła, wiceprezes Łużyc Lubań uważa, że sprawiedliwsza byłaby pierwsza z opcji. - Patrząc na to co się dzieje na świecie nie wierzymy, że rozgrywki uda się dokończyć. Przesunięcie rozpoczęcia rundy wiosennej było ogłoszone przy kilku potwierdzonych zarażeniach wirusem, a jak wiadomo liczba ta rośnie i w najbliższym czasie będzie rosła. Nie wiadomo, kiedy się zatrzyma. Decyzja DZPN jest w zasadzie odroczeniem ogłoszenia zakończenia obecnego sezonu, aby był czas na analizę i ustalenie w jakiej formie ma się to wydarzyć - przedstawił stanowisko zarządu klubu Marcin Kocuła.

- Każda forma zakończenia obecnego sezonu okaże się dla kogoś niekorzystna. W naszej opinii najbardziej sprawiedliwe będzie ogłoszenie zakończenia przy zachowaniu obecnego kształtu tabeli. Wszystkie drużyny zagrały między sobą chociaż raz, dlatego tabele w dużym stopniu oddają poziom każdej z drużyn. Według nas należy więc uwzględnić obecną klasyfikację i na tej podstawie ogłosić spadki i awanse - dodał wiceprezes Łużyc.


Napisz komentarz
Komentarze
Gal anonim 23.03.2020 18:54
Osiecznica do 4 ligi a reszta utrzymana jak tabela...... Masakra, wioski w czwartej lidze....

Obywatel g. C. 23.03.2020 18:48
Osiecznica do 4 ligi a reszta utrzymana jak tabela, śmiech na sali......

gizmo 23.03.2020 14:34
W wypadku okręgówki i zespołów z takim poziomem, powinni odwołać to raz na zawsze i problem z głowy będzie.

Kibic 23.03.2020 15:52
Gizmo walnij się w czoło A będzie Ci wesoło

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama