Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 11 maja 2025 21:21
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Czesi noszą maski i rozdają płyn dezynfekujący

Czesi dużo ostrzej walczą z pandemią koronawirusa w swoim kraju niż w Polsce. Wszystkich obywateli objęto kwarantanną. Obywatele poza domem muszą nosić też maski. W Kraju Libereckim strażacy rozdawali płyn dezynfekujący do rąk.
Czesi noszą maski i rozdają płyn dezynfekujący

Autor: HZS Libereckého kraje

W Czechach odnotowano już blisko 600 przypadków zakażenia koronawirusem. Tamtejsze władze wprowadziły w całym kraju kwarantannę dla wszystkich obywateli. Jak podkreślił premier Andrej Babisz, mieszkańcy Czech mogą opuścić domy tylko wtedy, kiedy będą szli do pracy, na zakupy, do lekarza czy też do placówek medycznych oraz w sytuacjach, kiedy podróż wraz z rodziną będzie niezbędna. Wyjątkiem jest również przebywanie w parku. Czesi poza domem mają również nakaz noszenia maseczek, a jeśli ich nie posiadają, powinni nos i usta okryć szalikiem bądź innym kawałkiem materiału. Nasi południowi sąsiedzi rozdawali też środki dezynfekujące do rąk. Taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu w Kraju Libereckim. Strażacy rozdawali płyn m.in. w Jabłońcu, Czeskolipsku i Libercu. W samym Kraju Libereckim odnotowano 4 przypadki zakażenia koronawirusem. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Żel do rąk 21.03.2020 13:41
W Polsce zamiast płynu dez. ksiądz pokropi kropidłem i będzie to samo ,albo jeszcze lepiej ! Trzeba jedynie rzucić na tacę piątaka i po epidemii.!

Dziadek 21.03.2020 12:45
Tam łatwiej dostać...

? 20.03.2020 21:10
U nas poszło na rozdawnictwo 500+ i rydzyk. Wstyd że tak chwalą budżet a fundacje zbiórki muszą robić i dawać datki aby szpitale zaopatrzyć bo na gadaniu władzy się kończy

MalaMi 20.03.2020 17:19
A w naszym kraju maseczki nie dzialaja.... Dziwne...

x 20.03.2020 13:42
Czeska operacja Chiny https://sport.onet.pl/pilka-nozna/inne-ligi/koronawirus-czesi-kupili-sprzet-ochronny-od-chin/e5l090w

????Pis 20.03.2020 13:12
Tam dają u nas się zarabia na tym

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
faza
koncert dla M
koncert
festiwal nowogrodziec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BogdanTreść komentarza: Wszystkie radary zarejestrowały lot, jedynie tylko Polskie nie, a dlaczego ? Bo Polska nie posiada żadnych radarów które są w stanie zarejestrować lecące obiekty z taką prędkością. Polska jest rozbrojona całkowicie a wiedza polityków kończy się na opowiadaniu bajek podczas debaty co zrobią jak już dostaną posadę głowy Państwa, zapominając o tym że rządzą już krajem kilka lat. Syf i nic więcej, rosyjskie samoloty naruszają naszą przestrzeń i wiadomo o tym tylko od sąsiadów bo w kraju kwitnącej cebuli jesteśmy ślepi i głusi. Zgodnie ze słowami Grzegorza B. ratuj się kto może.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 15:55Źródło komentarza: Radziecka sonda nad Polską. Deorbitacja zarejestrowana nad PeruAutor komentarza: MarysiaTreść komentarza: Który nie ma odwagi stanąć na debacie obok facetów którzy maja coś do powiedzenia i to bez opiekunek —żenada nie kandydat wszystkich PolakówData dodania komentarza: 10.05.2025, 15:42Źródło komentarza: Baner tak jak się pojawił, tak zniknął. Ktoś promował kandydata bez zgody?Autor komentarza: MarysiaTreść komentarza: Kochani przeciwnicy PIS i Karola Nawrockiego . Karol Nawrocki w przeciwieństwie do waszego mizernego kandydata ma jedną bardzo ważną cechę ODWAGĘ CYWILNĄ i z nim miała bym odwagę stanąć przed jakimkolwiek imigrantem z waszym mizernym kandydatem nie wyszłabym wieczorem do TeczowejData dodania komentarza: 10.05.2025, 15:30Źródło komentarza: Baner tak jak się pojawił, tak zniknął. Ktoś promował kandydata bez zgody?Autor komentarza: RysiekTreść komentarza: Zamiast siedzieć przy grylu to polazł w góry. Przygoda przygoda każdej chwili szkoda no i dupa teraz jak będzie miał szczęście to miesiąc w szpitalu.Data dodania komentarza: 10.05.2025, 12:55Źródło komentarza: Wypadek wspinacza. W akcji ratownicy GOPR i śmigłowiec LPR
ReklamaPowiat Lubań
Reklama