Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 17:58
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

44 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego

- Nie w takich warunkach się biegało! - skomentował arcytrudne warunki niedzielnego (23 lutego 2020) biegu Wiesław Dul – jeden z 457 zawodników, którzy zmierzyli się z deszczem i wichurą na wymagającej, 15-kilometrowej trasie Memoriału Stanisława Michonia – drugiej konkurencji 44 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.
44 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego
Oceń

Bardziej doświadczeni biegacze i honorowy prezes Biegu Piastów Julian Gozdowski mówili, że poprzednio taka aura towarzyszyła jakuszyckim zawodom w 2008 roku. Lało od rana, trasa zrobiła się miękka, mokra i wolna. Zawodnicy jednak niemal w komplecie stawili się na starcie, i to w bardzo silnej obsadzie, z najlepszymi amatorami Polski oraz czeską biegaczką klasy europejskiej Klarą Moravcovą, która w tym sezonie wygrała kilka silnie obsadzonych biegów na naszym kontynencie.

Pokazała też klasę na Memoriale – wyprzedziło ją tylko sześciu mężczyzn (jej strata do najszybszego to zaledwie 2 minuty i 12 sekund), a drugą kobietę - klubową koleżankę z Jablonca Janę Jetmarovą pokonała o pięć i pół minuty. Trzecia finiszowała ceniona wuefistka z jeleniogórskiego liceum im. S. Żeromskiego Monika Judka. 45 sekund później na metę przybiegła Anna Gałek.

Rywalizacja mężczyzn była wyrównana i pasjonująca. Jakub Ogorzałek tracił sporo do prowadzących, ale na podbiegu na Samolot przesunął się do przodu, a potem – na zjazdach do mety – wypracował sobie pozycję, która pozwoliła mu na zakończoną sukcesem walkę o zwycięstwo z rewelacyjnym Bogusławem Graczem. 24 sekundy później finiszował świetny trener Piotr Skowron.

Niedzielny bieg był zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego i upamiętniał trzykrotnego zwycięzcę Biegu Piastów na głównym dystansie, w tym pierwszej edycji w 1976 roku, Stanisława Michonia, znanego także jako doskonały trener młodzieży. Wśród startujących byli jego żona Dorota – przez wiele lat wybitna biegaczka narciarska, oraz syn Mariusz, który również kawał życia poświęcił biegówkom.

W poniedziałek o godz. 18 PGE Nocna Jedenastka.

Memoriał Stanisława Michonia

Mężczyźni

1. Jakub Ogorzałek 46:00

2. Bogusław Gracz 46:01

3. Piotr Skowron 46:23

Kobiety

1. Klara Moravcova Ski Klub Jablonec 48:12

2. Jana Jetmarova Ski Klub Jablonec 53:43

3. Monika Judka Xc-Sport Team 56:45

Memoriał Stanisława Michonia ukończyło 457 zawodników, w tym 118 kobiet.

Również w niedzielę odbył się Bieg Przedszkolaka z udziałem 72 dzieci.

 

Pełne wyniki Memoriału Michonia: https://wyniki.datasport.pl/results3187/Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama