Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Robienie własnych przetworów wynika nie tylko z chęci oszczędzania

Aż 75% Polaków robi na zimę przetwory. Przygotowują je przede wszystkim osoby powyżej 59 rokiem życia oraz ludzie w wieku 25-39 lat. Spiżarniane półki są zapełniane wekami najczęściej w domach zamieszkałych przez co najmniej pięć osób. Warto też zauważyć, że mężczyźni zajmują się przygotowywaniem przetworów równie często jak kobiety.
Robienie własnych przetworów wynika nie tylko z chęci oszczędzania

Autor: Pixabay

Głównie na wsi

Przetwory robi 85% mieszkańców wsi i 63% mieszkańców miast - tak wynika z badań Barometr Providenta. 3/4 osób wykorzystuje własne plony, pochodzące z działek, sadów czy pól. Tylko 40% ankietowanych używa składników kupionych w sklepie, na bazarze bądź na targowisku.

Ogórki przed konfiturami

Co przygotowujemy najczęściej? W tym roku zdecydowanie prym wiodą ogórki kiszone. 80% badanych, którzy decydują się na przygotowanie przetworów, będzie przygotowywać właśnie kiszone ogórki. Zaraz po nich są konfitury, dżemy i wszelkie tego typu słodkie rzeczy. Trzecią najpopularniejszą kategorią są syropy, soki, kompoty. Czwartą - co zaskakujące - nalewki.

Różne powody

Powodów, dla których Polacy tak chętnie robią przetwory, jest kilka. Po pierwsze wynika to z tego, że cenimy sobie domowe smaki. Po drugie - że stawiamy na zdrowy styl życia i przywiązujemy dużą wagę do tego, co jemy. Dla wielu ludzi robienie przetworów jest też elementem rodzinnej tradycji, którą chcą oni kultywować. Poza tym część osób pragnie w ten sposób oszczędzić na przyszłych wydatkach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
koncert dla M
festiwal nowogrodziec
500lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Temida.Treść komentarza: Ulica dwukierunkowa. Do wsparcia asekuracji pracownika pracującego na wysokości (powyżej 3 m) wyznaczono tylko jednego pracownika. Nie widzę na fotografiach wymaganych tu barier i znaków uprzedzających kierowców o pracach na wysokości, Kto kieruje ruchem? . Po to ciągle przypomina się o przestrzeganiu przepisów (w tym BHP i ruchu drogowego, by je przestrzegać. Po to wymyślono kodeks wykroczeń oraz karny , by go stosować. Czy Lubań staje się miastem z dykty? Tak. A nie lepiej machnąć ręką na te przewody , wyłączyć prąd, i stworzyć jako atrakcję dla turystów dzielnicę lub całe miasto "ekologicznie" czyste, bo bez prądu? Ciekawscy będą walić z całego świata. Władze posadzą kolejne upamiętniające ten pomysł drzewo, Gdzie tu chociaż odrobina kompetencji? Ano w Waszych (Naszych) głowach drodzy mieszkańcy. Nie wybierajmy partie, a fachowców co posiadają uznane nazwiska. Nie wierzę, że takich nie macie obok siebie. To Wy przekonajcie ich następnym razem do kandydowania. Pozdrawiam.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 09:47Źródło komentarza: Masakra drzew przy Mickiewicza. Cięcia w środku okresu lęgowegoAutor komentarza: pppTreść komentarza: DO pracy to oni nie, teraz chodzą do kościoła a kradną jeszcze więcej ,trzeba mieć trochę też znajomości tu i tam .Data dodania komentarza: 22.05.2025, 09:24Źródło komentarza: Motocykle i silnik z Audi Q5 ukryte w garażu. Policjanci zatrzymali paseraAutor komentarza: Kalendariusz.Treść komentarza: Napis powinien brzmieć: "Drzewko pierwszej Solidarności". Byłoby uczciwiej. Nie ujmując aktualnym "politykom-działaczom."Data dodania komentarza: 22.05.2025, 09:17Źródło komentarza: Drzewo Solidarności w Parku NiepodległościAutor komentarza: BolekTreść komentarza: No p. Bykowski to jako burmistrz się nie wykazał, chyba najkrótszy w historii RP.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 09:12Źródło komentarza: Drzewo Solidarności w Parku Niepodległości
ReklamaPowiat Lubań
Reklama