Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Policjanci, strażacy i ratownicy wspólnie "kręcili" dla bezpieczeństwa

W Suchej na plaży Przystani Żeglarskiej "IZERY" nad Zbiornikiem Leśniańskim odbył się coroczny piknik „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Impreza została zorganizowana przez policjantów przy współpracy strażaków oraz ratowników wodnych. Na uczestników festynu czekało wiele ciekawych atrakcji.
Policjanci, strażacy i ratownicy wspólnie "kręcili" dla bezpieczeństwa

Autor: KPP w Lubaniu

Spotkania z dziećmi i ich opiekunami w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" to impreza promująca właściwe zachowanie na akwenach, w tym propagująca zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

W tym roku została zorganizowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Komisariatu Policji w Leśnej, strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu i ratowników z Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rozpoczęły się wakacje, a więc czas gdzie wielu z nas wyjeżdża w góry czy nad wodę. Czas lenistwa i odprężenia sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też policjanci podczas spotkania przekazali informacji na temat bezpiecznego zachowania się zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla życia, zdrowia oraz uświadomienie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą omówili z dziećmi ratownicy Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Opowiadali o tym, jakie środki ostrożności należy zachować podczas kąpieli w akwenach wodnych. Pokazali jak prawidłowo dobrać i założyć kamizelkę asekuracyjna oraz ratunkową. Dużo pytań zadano na temat zdobycia karty pływackiej oraz egzaminu na ratownika WOPR.

Strażacy omówili zagrożenia związane z przebywaniem latem nad wodą wskazując, że w wodzie znajdować się mogą jamy i doły dlatego należy bezwzględnie pływać w miejscach wyznaczonych. Niezapomnianą atrakcją spotkania przeprowadzoną przez strażaków z Państwowej Komendy Straży Pożarnej z Lubania była możliwość pływania łodzią ratowniczą. Chętni mogli odcisnąć dłonie na pamiątkowych kartach a także wziąć udział w konkursach. Policjanci nagrodzili uczestników spotkania odblaskami.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Księginiarz 25.06.2019 23:14
Gdzie jest napisane: "jeziorem" i "złotnickim" w artykule? Panie Janie, wytłumacz mi Pan gdzie "są" Izery,.. bom ciekaw w.. "..." -niewiedzy.

Jan 25.06.2019 12:08
Izery nie są nad jeziorem zlotnickim.

Ww 25.06.2019 17:14
Janek czep sie pradu!!!

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Wystawa Magdalenki
noc muzeów
festiwal nowogrodziec
500lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: IgorTreść komentarza: To już będą wiedzieć kto gdzie jest, za co płaci, co robi, gdzie się melduje, co załatwia ... Wszystko ! Inwigilacja jak w KoreiData dodania komentarza: 23.05.2025, 11:55Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: ktosiek kumacjuszTreść komentarza: Po pierwsze trumny nie zbeszcześcili tylko razem z trumną pochowali do nowej, po drugie żadnych rzeczy a tym bardziej poświęconych (u ewangelików nie święci się rzeczy wodą święcona ani niczym innym :) nikogo nie pozbawiono. JEDYNIE SARKOFAG trafił do konserwacji!Data dodania komentarza: 23.05.2025, 11:35Źródło komentarza: Co z pomnikiem Wincklera? "Miał wspaniały sarkofag, a została mu zwykła trumna i kopiec ziemi"Autor komentarza: Alumn czyli kleryk.Treść komentarza: Teraz poczytajcie sobie w mediach, co to była za organizacja -grupa- "Chuligani Wolnego Miasta". I jakie ślady pozostawiała na ciałach swoich liderów. Będzie kolorowo. To lepszy dokument niż ten tu opisany. Nie da się go bez bólu usunąć.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:46Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywaćAutor komentarza: Kalendariusz.Treść komentarza: Udogodnienie w czasach dalej trwającej rewolucji cyfrowej, ale i kolejny , teraz już prawie globalny sposób kontroli, nad każdym obywatelem. Spełnia się przepowiednia Stanisława Lema. Przypomnę młodym obywatelom, że Stanisław Lem urodził się we Lwowie (ówcześnie na terenie II Rzeczypospolitej), najprawdopodobniej 13 września 1921 roku, w rodzinnym mieszkaniu, przy ulicy Brajerowskiej 4, w zamożnej rodzinie żydowskiej, jako jedyne dziecko Samuela Lehma (1879–1954), lwowskiego lekarza i Sabiny Wolner (1892–1979). Był futurystą , autorem wielu poczytnych, wśród polskiej młodzieży książek.Data dodania komentarza: 23.05.2025, 10:33Źródło komentarza: Unijny dowód tożsamości. Wiadomo, od kiedy ma obowiązywać
ReklamaPowiat Lubań
Reklama