Porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych - co oferuje?

  • 13.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych - co oferuje?
Jeśli ryzyko, że poważnie zachorujemy jest realne i wysokie – warto odpowiednio się zabezpieczyć. Dobrym sposobem na to jest odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne – możemy otrzymać wsparcie finansowe oraz fachową pomoc medyczną.

Większość z nas jednak nie śledzi rynku ubezpieczeniowego i nie ma zielonego pojęcia o polisach zdrowotnych. Jak zatem kupić dobre ubezpieczenie? Kilka ważnych informacji pozwoli dokonać nam dobrego wyboru i uniknąć wpadki.

Ubezpieczenie zdrowotne – co to jest?

Na początku warto wyjaśnić sobie czym jest ubezpieczenie zdrowotne, by uniknąć rozczarowania. Jest to produkt, którego zadaniem jest ochrona naszego zdrowia.

Możemy zarówno zdecydować się na polisę życiową i rozbudować ją o rozszerzenia zdrowotne, które zapewnią nam wsparcie finansowe na wypadek poważnego zachorowania, jak również – zdecydować się na pakiet zdrowotny, który umożliwi nam szybką opiekę medyczną oraz darmowe badania diagnostyczne.

Obie formy pomocy bywają ze sobą często mylone. Jest tak dlatego, że niektóre oferty proponują podobne rozwiązania – np. gwarantują transport medyczny lub dodatkowe konsultacje u specjalisty.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego – jak chcemy się zabezpieczyć – czy finansowo czy oczekujemy szybkiej, fachowej pomocy.

Polisa zdrowotna ma zapewnić nam szybki dostęp do lekarza, wizytę u specjalisty bez konieczności skierowania oraz darmowe badania diagnostyczne. Wydawać by się mogło, że to niewiele – jednak korzystając z opieki Narodowego Funduszu Zdrowia, gdy usłyszymy, że termin wizyty u specjalisty przypada nam za 6 miesięcy – okazuje się, że polisa zdrowotna, szybka wizyta oraz bezpłatne badania to konieczność.

Ubezpieczenie zdrowotne może również zapewnić nam kilka ważnych bonusów, na które również warto zwrócić uwagę podczas wyboru oferty – np. transport medyczny, pomoc domową po zakończonej hospitalizacji, dowóz leków, pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji czy wsparcie psychologa. Ważne jest, by ubezpieczenia zdrowotne (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/0.html) było przez nas dobrze sprawdzone – znając swoją sytuację zdrowotną oraz możliwości finansowe, decyzja nie powinna być trudna.

 

Jak znaleźć dobrą polisę zdrowotną?

Z całą pewnością warto szukać ofert w internecie – tam znaleźć możemy wiele cennych informacji. Ważne jest jednak, by wiedzieć gdzie szukać – ponieważ ze stron poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych nie pozyskamy zbyt wielu cennych informacji.

Pomocna z całą pewnością będzie porównywarka ubezpieczeń www.ubezpieczeniaonline.pl. Porównywarka to narzędzie, które dokonuje fachowego porównania za nas – wystarczy, że wypełnimy krótki formularz, w którym zaznaczymy swoje warunki finansowe oraz oczekiwania względem polisy – a specjaliści branży ubezpieczeniowej przygotują na podstawie udzielonych informacji zestawienie najlepiej dopasowanych produktów.

Porównywarka pozwala zaoszczędzić nie tylko nasze pieniądze, ale również cenny czas – samodzielne sprawdzanie ofert może trwać bardzo długo, ponieważ na rynku ubezpieczeniowym znaleźć możemy kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, a każde z nich posiada własną ofertę w różnych wariantach cenowych i ochronnych. Już na początku poszukiwań można się pogubić.

Sprawdzić możemy również aktualne rankingi ubezpieczeniowe – pozwolą one dokonać porównania najlepszych dostępnych ofert. Z rankingu również uzyskamy wiele cennych informacji – zarówno o cenach, możliwościach polisy, jak również o dodatkowych formach wsparcia.

Aby znaleźć dobrą polisę zdrowotną – warto zwrócić uwagę na swoją indywidualną sytuację życiową. Dobrze jest zastanowić się nad tym ile czasu poświęcamy na aktywność fizyczną każdego dnia, czy odpowiednio się odżywiamy, czy mamy jakieś nałogi lub ryzyko chorób dziedzicznych? W codziennym życiu ważną rolę dla naszego zdrowia odgrywa stres, zmęczenie, wiek oraz zanieczyszczenie powietrza. Jeśli przeanalizujemy naszą sytuację życiową – łatwiej będzie nam odpowiedzieć sobie na pytanie – jakie zagrożenia nas dotyczą oraz których specjalistów możemy w najbliższym czasie potrzebować.

Grupa Tipmedia
Podziel się: